Zwiedzaj z perspektywy roweru na Green Velo

Aktywna turystyka jest coraz bardziej popularna. Zamiast odpoczywać na plaży wolimy pływać w kajaku lub jeździć na rowerze. Nie ma się co dziwić, skoro aktywność fizyczna na co dzień też zyskuje rzesze miłośników. Możliwości, by w czasie urlopu rozruszać mięśnie, jest mnóstwo.

Poszukaj pokoju na szlaku Green Velo

pokoje green veloJest wiele możliwości oraz miejsc, w których pojawia się okazja na aktywność oraz odpoczynek, a także zwiedzanie. Przykład kajaków może być znakomity. Coraz więcej wypożyczalni sprzętu, przystani czy rozbudowująca się baza noclegowa w okolicach szlaków kajakowych. Inna opcja to rower. Ścieżki rowerowe także wyrastają w różnych częściach kraju. W wielu lokalizacjach jest również możliwość wypożyczenia jednośladu. Ciekawą przygodę można przeżyć choćby na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Biegnie przez pięć województw, a wyprawę można zacząć w każdej części trasy. Szlak oferuje wiele udogodnień dla rowerzystów. Oprócz znakomitych warunków do jazdy to także miejsca odpoczynku dla aktywnych turystów, baza gastronomiczna, dzięki czemu można się posilić w chwilach zmęczenia, gdy zaczyna brakować energii, a także znakomite okolice. Poza tym również na noclegi nie można narzekać. Jeśli chodzi o turystyczne pokoje green velo ma ich sporo do zaoferowania wzdłuż całej trasy. Co ważne dla cyklistów, miejsca z noclegami są w dużej części przyjazne, a wręcz bardzo przyjazne dla rowerzystów. Jeśli więc zdecydujecie się zatrzymać w którymś z obiektów, to do dyspozycji macie nie tylko możliwość odpoczynku, ale także schowania roweru, umycia go, jest też okazja dowiedzieć się, gdzie działa najbliższy sklep albo serwis rowerowy.

To wszystko sprawia, że podróżowanie na rowerze szlakiem Green Velo jest niezwykle komfortowe. O nic w zasadzie nie trzeba się martwić, bo wszystko można dostać w różnych częściach trasy. Poza tym malownicze tereny, przez które przebiega szlak, dają możliwość odpoczynku oraz zwiedzania.