Zbudowanie tarasu z desek

Mam to szczęście, że mam wspaniały ogród. Mogę sobie w nim przesiadywać tyle czasu ile chcę. Ale chciałby też zrobić sobie taras. Wtedy będą mogła sobie tam przesiadywać rano popijając kawę i czytając książkę. Warunki do tego by zbudować taras to mam, tylko muszę wybrać odpowiednie deski na ten taras.

Ciemna czy jasna deska tarasowa?

kompozytowa deska tarasowaDeski można dostać w dobrym sklepie lub u stolarza. Ja wybrałam pierwszą opcję. Pewnie jest zdecydowanie tańsza. Ale w sklepie były różne deski. Nie tylko kolor był decydującą różnicą, ale też rodzaj drewna z jakiego zostały wykonane deski oraz wzór tej deski. Ja zdecydowałam się na taki prosty wzór, nie potrzebuję innego. Kolor raczej wybrałam taki ciemny niż jasny. Kompozytowa deska tarasowa nie musi być zbytnio szeroka. Ja wolę taka węższą. Potem jak się ją położy na ziemi to będzie to dobrze wyglądać. Trzeba też pamiętać by kupić jakiś środek do ochrony tych desek przed warunkami zewnętrznymi jak chociażby deszcz czy potem mróz zimą. Ale bez problemu taki środek do ochrony drewna dostaniemy. Kupiłam cztery metry kwadratowe desek kompozytowych. Myślę, że mi wystarczy. a jak nie to nic nie będzie stało na przeszkodzie by pojechać jeszcze raz do sklepu i dokupić kilka metrów desek. Przygotowałam sobie instrukcję jak zrobić taki taras. Poszukałam sobie instrukcji w internecie. Muszę powiedzieć, że nie jest to zbyt trudne, jak ma się odpowiednie narzędzia to może pójść znacznie szybko. A ja mam odpowiednie narzędzia do zbudowania tarasu, więc mogę brać się do pracy.

Jeśli macie ogród, to warto zastanowić się nad tym czy czasami nie zbudować sobie tarasu. Ja w końcu się na niego zdecydowałam. Uważam, że przyda mi się takie miejsce by sobie posiedzieć rano czy popołudniu i wypoczywać. Dlatego udałam się do sklepu by kupić sobie deski kompozytowe na taras. Wybrałam ciemne deski o prostym kształcie bez zbędnych wzorów. A teraz postaram się zbudować taras.