Zasypowe kotły na pellet

Na chwilę obecną całe mnóstwo osób zastanawia się nad tym jaki rodzaj kotła wybrać do swojego domu. Kluczowe jest w tym wypadku to by dobierać kotły, które są zarówno bardzo wydajne jak również tanie w eksploatacji. Idealnie jest wtedy gdy dodatkowo kocioł ten jest ekologiczny. Takimi rozwiązaniami mogą być kotły na pellet drzewny, które ostatnimi czasy sprzedają się bardzo dobrze.

Nowoczesne piece CO

piec na pelletNie da się ukryć, że koszty związane z ogrzewaniem mogą każdego z nas przyprawić o ból głowy. Z obliczeń i statystyk wynika, że najbardziej kosztochłonne są te kotły, które produkowano kilkanaście lat temu. Nie przykładano wówczas zbyt dużej wagi do tego by kocioł był ekologiczny lub wydajny. W kotłach tych dochodziło do bardzo dużych strat ciepła. Na dzień dzisiejszy produkcja kotłów jest już wyniesiona na zupełnie inny poziom i teraz kotły produkuje się z myślą o wydajności połączonej ze zmniejszeniem stopnia emisji spalin. Szczególnie dużym uznaniem na przestrzeni ostatnich lat zaczął cieszyć się nowoczesny piec na pellet. Urządzenia te wyposażone są w automatyczne podajniki materiału opałowego co zwalnia nas z obowiązku ciągłego pilnowania tego co dzieje się w naszej kotłowni. Naszym jedynym zadaniem w takim wypadku jest zapełnienie podajnika oraz ustalenie pożądanej temperatury w naszym domu. Nowoczesne kotły mogą samodzielnie dawkować odpowiednią ilość materiału oraz mogą sprawić, że ogień będzie stale podtrzymywany.

Od jakiegoś czasu sporo osób zaczęło przykładać dużą wagę również do spraw związanych z ekologią. Bez wątpienia wspomniany już wcześniej kocioł na pellet zaliczyć możemy do urządzeń przyjaznych naturze. Spalanie pelletu w takich kotłach sprawia, że do atmosfery nie są emitowane zbyt duże ilości metali ciężkich oraz substancji smolistych.