Zastosowanie rękawic medycznych

 

Wykonywanie różnych prac może czasami wymagać abyśmy zadbali odpowiednio o nasze dłonie. Czasami musimy chronić siebie i nasze kończyny a czasami musimy chronić innych przed bezpośrednim kontaktem z naszą skórą. W takich i w innych przypadkach z pomocą przychodzą nam rękawice ochronne, które wykonane są zazwyczaj z lateksu lub innego rodzaju gumy.

Gumowe rękawice nie tylko dla medycyny

rękawice medyczneNajwiększą popularnością wśród rękawic gumowych cieszą się białe rękawice medyczne, wykorzystywane jak sama nazwa mówi w medycynie. Są to jednorazowe lateksowe rękawice wytworzone z bardzo cienkiej gumy, dzięki czemu mamy możliwość korzystania z pełnej motoryki naszych dłoni. Używanie takich rękawic w medycynie zapewnia nam odpowiednią higienę podczas częstego kontaktu z pacjentami, szczególnie gdy mamy styczność z krwią lub śliną. Jednak rękawice takie możemy wykorzystywać równie dobrze w innych dziedzinach nie związanych z medycyną. Przykładowo rękawic takich możemy spokojnie używać podczas różnego rodzaju serwisu urządzeń elektronicznych w sytuacjach, gdzie mamy kontakt z różnego typu układami scalonymi. Dzięki temu zabezpieczymy takie układy przed możliwością przepięcia wynikającego z kontaktu naelektryzowanych części naszego ciała z podzespołami elektroniki. Innym ciekawym zastosowaniem jest ich użycie podczas prac malarskich związanych zarówno z remontem i odnawianiem pomieszczeń jak również tych hobbistycznych mających na celu tworzenie obrazów na płótnie.

Okazuje się, że jednorazowe gumowe rękawice zwane także medycznymi, mogą mieć bardzo dużo przeróżnych zastosowań, niekoniecznie powiązanych w jakikolwiek sposób z medycyną. Dodatkowo bardzo ważny aspekt niskiej ceny pojedynczej pary takich rękawic, powinien pozytywnie wpływać na stosowanie ich w jeszcze szerszym zakresie.