Zalety używania derma rollera

 

Wiele osób ma problem z widocznymi bliznami po trądziku, z przebarwieniami i nierównościami cery. Są to rzeczy, które mogą wpędzać nas w kompleksy. Głównie dlatego, że dotyczą naszej twarzy. Można powiedzieć natomiast, że jest ona niejako naszą wizytówką.

Zabiegi z derma rollerem

derma rollerMożna jednak takiemu stanowi rzeczy zaradzić i to w stosunkowo łatwy sposób. Można bowiem zdecydować się na zabieg przy użyciu derma rollera. Jak on działa i jak go używać? Derma roller wygląda jak rolka, która jest naszpikowana małymi igiełkami. Mają one różną długość i są bardzo ostre. Cały zabieg polega na tym, by taką rolką masować twarz. Wówczas igły wbijają się w skórę i powstają małe stany zapalne. Są jednak one kontrolowane i nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia. Te stany skłaniają naszą skórę do tego, by się regenerowała. Dlatego też produkuje ona wówczas spore ilości kolagenu. Skóra staje się zatem bardziej jędrna, elastyczna i miękka. Dzięki powtarzającym się zabiegom można całkowicie pozbyć się różnego rodzaju blizn i przebarwień. Skóra bowiem cyklicznie się regeneruje i staje się silniejsza. Blizny stają się mniej widoczne, a przebarwienia praktycznie całkowicie znikają. Oczywiście nie dzieje się tak po wykonaniu jednego zabiegu, czy też dwóch. Trzeba to powtarzać regularnie, by dało zamierzony efekt. Oczywiście derma roller można kupić sobie na własny użytek lub pójść na zabieg do salonu kosmetycznego. Warto jednak opierać się przede wszystkim na doświadczeniu innych, by nie zrobić sobie krzywdy.

Obecnie coraz więcej kobiet pragnie korzystać z zabiegu przy użyciu derma rollera. Jest on bowiem bardzo skuteczny i daje widoczne efekty. Poza tym nie jest to zabieg zbyt inwazyjny, więc bardzo bezpieczny. Warto wypróbować na własnej skórze jego działanie.