Zakup pościeli dla przedszkolaka

Pierwszy dzień w przedszkolu jest z pewnością wielkim wydarzeniem w życiu malucha, ale też jego rodzica. Czekają go wielkie zmiany i nowe wyzwania, do których muszą go przygotować rodzice. Na pewno muszą zadbać o niezbędne artykuły do przedszkola.

Jak wygląda pościel malucha w wieku przedszkolnym?

pościel przedszkolaka cenaWiększość dzieci przeważnie w wieku trzech lat zaczyna chodzić do przedszkola. To czas, kiedy w jego pokoju musi nastąpić przemeblowanie i zamienienie niemowlęcego łóżeczka ze szczebelkami na model dla starczych dzieci. Trzeba też od razu kupić dla niego pościel przedszkolaka cena jej nie jest zbyt wysoka, bo najtańsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych. Niekiedy przedszkola, do których są zapisane dzieci, wymagają od rodziców, aby dostarczyli pościel dla dziecka, pod którą będzie ono mogło spać w trakcie popołudniowych drzemek. Najczęściej może to być klasyczna kołdra o średniej grubości i poduszka o dowolnej wysokości. Konieczne jest też dokupienie do niej pasujących poszewek, które najlepiej żeby były wykonane z bawełny. Obecnie najlepsze są pościele z syntetycznym wypełnieniem, ponieważ nie gromadzą się w nich roztocza i niebezpieczne bakterie jak w przypadku pościeli puchowych. Może ono mieć kilka rodzajów grubości, dzięki czemu dopasuje się je do pory roku i predyspozycji dzieci. W sklepach z tekstyliami dla dzieci, znajdziemy pościel w dowolne wzory i motywy, a także z nadrukowanymi postaciami z ulubionych bajek. Z pewnością każdy przedszkolak znajdzie idealny dla siebie model.

Pościel nie jest drogim produktem, ale dla przedszkolaka przeważnie są potrzebne dwa komplety. Jeden do stosowania w domu, a drugi w przedszkolu. Tą stosowaną poza domem, trzeba jeszcze podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka, bo zostaje ona w placówce.