geodezja

Zakres usług geodety

Do Poznania przeprowadziłem się zaraz po tym jak rodzice postanowili sprzedać swoją posiadłość na wsi i wyjechać za granicę na stałe. Ja chciałem zostać w kraju, dlatego postanowiłem rozpocząć życie na własny rachunek. Zdobyłem niezbędne uprawnienia zawodowe jako geodeta i od kilku już lat świadczę usługi geodezyjne właśnie na terenie Poznania.

Co obejmuje geodezja?

geodezjaOczywiście zgłaszają się do mnie ludzie spoza miasta i zawsze dość chętnie przyjmuję od nich zlecenia. Początkowo nie sądziłem nawet, że geodezja mnie zainteresuje, ale poznałem na przyjęciu faceta, który pracuje jako geodeta i to w dużej mierze on zainspirował mnie to takich kroków. Często wykonuję pomiary terenu a na brak zajęcia nie mogę się skarżyć. Działam całkowicie sam. Oczywiście moje usługi geodezyjne przyciągają wielu studentów, którzy chcieliby odbyć u mnie praktykę. Nie przewiduję takiej możliwości, ponieważ nie dysponuję odpowiednią ilością czasu. Geodezja jest kierunkiem dla wybrańców i wiem, że kształcą się wysokiej klasy specjaliści. Może w przyszłości, jak zatrudnię jakiegoś specjalistę to zacznę rozważać możliwość przyjmowania praktykantów. Póki co działam w pojedynkę. W moim środowisku każdy geodeta się zna. Często wymieniamy się doświadczeniami i pomagamy sobie w pracy. Usługi geodezyjne może prowadzić tylko wykwalifikowany specjalista, która posiada niezbędne umiejętności.

Ostatnio odezwała się do mnie jakaś duża poznańska spółka, którą zainteresowały moje usługi geodezyjne. Jesteśmy w trakcie prowadzenia negocjacji w kwestii stałej współpracy. Oferują mi naprawdę duże pieniądze, ponieważ potrzebny im jest wykwalifikowany geodeta, który działa sprawnie i dość uważnie. Jestem przekonany o tym, że otrzymam stawiane przez siebie warunki i to tylko kwestia czasu.

Tekst powstał w oparciu o informacje ze strony www.geomapy.pl