Wysyłka małych pudełek jest o wiele tańsza

Jakiś czas temu odkryłam w sobie nową umiejętność, która stała się moim hobby. W nabieraniu doświadczenia w szydełkowaniu i robieniu na drutach pomagała mi moja babcia. Pokazywała mi jak zrobić przeróżne cuda, które później tworzyłam. Kilku ludziom spodobało się to co robię. Siostra podsunęła mi pomysł na biznes.

Co można wysyłać w opakowaniu tekturowym?

małe opakowania tekturowePowiedziała, bym zajęła się sprzedażą internetową swoich rękodzieł. Towar już miałam, potrzebowałam tylko opakowań tekturowych do wysyłania towaru. Robiłam „ubranka” na kubki, szklanki i inne drobiazgi mające umilić życie. W czym wyślę taki kubek, jeśli nie w małym pudełku? Nie potrzebowałam właściwie żadnych pieniędzy, oprócz tych na włóczkę albo wełnę i wysyłkę. To pierwsze miałam na stanie, ale ile kosztują pudełka? Musiałam to wszystko sprawdzić, by wiedzieć jaką cenę doliczyć do towaru. Wpisałam w wyszukiwarkę małe opakowania tekturowe i spojrzałam po rozmiarach i cenach. Znalazłam takie jakie chciałam i policzyłam, ile musiałabym dodać do wysyłki. To ważne, bo musiałam mieć konkurencyjne ceny. Mój produkt nie był wyjątkowy, więc musiał być tani. Jeśli opakowania tekturowe byłyby za drogie, nie opłacałaby mi się wysyłka. Nie chciałam też wysyłać nikomu tandetnie zapakowanego towaru. Gdy rozeznałam się w temacie zorientowałam się, że kupując hurtem zapłacę wcale nie tak dużo za opakowanie i nie zmieni to wiele ceny wysyłki. Mogłam spokojnie zamówić pudełka na kubki, rozpocząć akcję reklamową i czekać na pierwsze zamówienia.

Byłam zadowolona z tego, że moja wysyłka jest ładna, szybka i tania. To spowodowało, że mimo iż miałam konkurencję klienci zamawiali u mnie. Czyż nie miło jest dostać coś ładnego w ładnym opakowaniu? Jestem kobietą i wiem jak ważna jest kwestia estetyki pudełeczka. Sama przecież kupuję rzeczy przez Internet.