Wynajem metalowych szalunków

Praca w firmie budowlanej nie jest prostą sprawą. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach, bardzo ważne jest też dobre wyposażenie firmy, aby można było bez problemu realizować każde zlecenie. Jednakże to właśnie „dobre wyposażenie” wiąże się z ogromnymi kosztami.

Możliwość wynajmu szalunków

metalowe szalunki - wynajemWystarczy spojrzeć chociażby na takie szalunki, które przecież są konieczne na każdej budowie, ponieważ wykorzystuje się je na etapie stawiania fundamentów! I one potrafią być drogie, dlatego na początku swojej działalności nie mogłem zdecydować się na ich zakup. Jednakże nie oznaczało to, że nie mogę realizować zleceń, ponieważ na szczęście istnieje jeszcze inny sposób, aby zdobyć metalowe szalunki – wynajem ich jest bowiem usługą o wiele tańszą, a więc jest naprawdę opłacalny! Wystarczy tylko podpisać umowę na określony termin i przez cały ten czas mogę korzystać z szalunków w dowolnym miejscu, bez żadnych obaw. Oczywiście ważne jest, aby wynająć szalunki, które będą dopasowane do danego rodzaju wykopów. Na przykład do niewielkich wykopów lub średnich, stosuje się najczęściej tak zwane mini boxy. Są to lekkie stalowe szalunki, które charakteryzują się uniwersalnością – z powodzeniem można je stawiać w wykopach, które mają od 1,5 metra do nawet 2,5 metrów głębokości. W dodatku nie ma znaczenia szerokość wykopu, sprawdzają się zarówno przy budowie budynków, jak i przy sieciach wodociągowych czy gazowych, gdzie wykopy są przecież wąskie. Aby zamontować taki szalunek, konieczna jest tylko koparka, która posiada odpowiedni udźwig.

Każdy sprzęt sobie z tym poradzi, ponieważ, jak już wspomniałem, takie stalowe konstrukcje szalunkowe są naprawdę lekkie. Całe szczęście, że istnieje taka opcja jak wynajem metalowych szalunków. Dzięki temu świeżo otworzona firma budowlana może nieco zaoszczędzić.