Wycena sufitów naciąganych

Rozwój branży budowlanej przejawia się bardzo wymownie poprzez pojawianie się na rynku coraz lepszych materiałów wykończeniowych. Obecnie inwestorzy mając dostęp do znakomitych materiałów mogą realizować najbardziej skomplikowane i efektowne założenia aranżacyjne. Przykładem jest innowacyjny sufit naciągany.

Czynniki wpływające na cenę sufitu naciąganego

cena sufitu napinanegoKażdemu inwestorowi zależy na ulokowaniu pieniędzy w materiały dające pożądany efekt wizualny oraz o dużej trwałości. W przypadku sufitów napinanych produkt o takich właściwościach właśnie otrzymamy. Czasami warto zapłacić za pewne rzeczy nieco więcej by mieć gwarancję zakupu produktu o najwyższej jakości. Aby się zorientować jaka jest cena sufitu napinanego można skorzystać z kalkulatorów umieszczonych na stronach internetowych producentów lub wysłać zapytanie poprzez formularz zgłoszeniowy. Nie jest to jednak sposób na ustalenie rzeczywistej ceny. Dokładne wyliczenie kosztów uzyskuje się po wykonaniu obmiarów wykonanych przez przedstawiciela firmy wykonawczej. Do tego dochodzi konieczność wybrania materiału na powłokę sufitową oraz modelu sufitu. Proste konstrukcje sufitowe oparte na jednej powłoce jednobarwnej będą znacznie tańsze od złożonych sufitów wielowarstwowych czy wykonanych z nadrukiem. Cena sufitu napinanego wzrasta z koniecznością wykonania każdego wycięcia kąta lub obrysu np. na rury. Montaż sufitu napinanego na wysokości powyżej 5 metrów także wygeneruje wyższe koszty. Producenci sufitów napinanych oferują rabaty przy wykonywaniu większych powierzchni sufitowych.

Niebagatelne znaczenie dla ustalenia wysokości kosztów poniesionych na zakup i montaż sufitów napinanych mają punkty świetlne wykonane z energooszczędnych lamp led lub światłowodów. Im więcej punktów świetlnych tym wyższa cena. Inwestycja w sufit napinany to bardzo dobry krok gdyż jest on niezwykle efektowny i trwały.