Wybór zbiornika na wodę deszczową

Oszczędności trzeba szukać wszędzie. Oszczędzanie może stać się stylem życia, a na pewno sposobem na dodatkowe pieniądze w budżecie domowym. Dobrym sposobem jest wyłapywanie deszczówki, jednak trzeba posiadać dobry zbiornik, aby dużo mieścił, lecz z łatwością pozwalał się transportować w różne części ogrody. 

Odpowiedni zbiornik na deszczówkę

zbiorniki na wodę deszczowąMyśląc o zbiorniku na deszczówkę nie musisz kupować od razu takich o zbyt dużej pojemności. Wystarczy zwykły, plastikowy pojemnik w formie beczki. Zazwyczaj wystarcza na jeden deszczowy dzień. Trzeba jednak doprowadzić z rynny odpływ, który będzie tą wodą kierował do beczki. Zbiorniki na wodę deszczową mogą być również w innej formie – metalowej beczki. Jest ona trudniejsza w transporcie niż plastikowa, ponieważ zazwyczaj nie posiada odpowiednich uchwytów, lecz ma dwie zalety. Po pierwsze jest ona dużo większa, co może być zaletą dla ludzi o dużych potrzebach np. w ogrodzie. Kolejnym atutem jest cena. Taką beczkę łatwo znaleźć na wszelkiego rodzaju złomach. Kupuje się ją na wagę, co bardzo się opłaca, ponieważ pusty zbiornik nie waży dużo. Cena kilograma oscyluje poniżej złotówki. Kolejnym pomysłem, który jest najbardziej budżetowy jest wykopanie specjalnego baseniku, lecz wodę transportować trzeba wiadrem. Za to pojemność sami możemy wybrać. Zyskujemy także ciekawe walory estetyczne jeśli zaadaptujemy to jako oczko wodne. Kilka roślin i widok za oknem jest atrakcyjniejszy. Należy pamiętać jednak o stałym utrzymywaniu wody w oczku.

Pomysłów jest wiele. Dla oszczędności można zrobić wiele, a pomysły zazwyczaj same powstają. Najlepiej jest przypatrzyć się miejscu, gdzie powinien według nas stać pojemnik oraz spróbować samodzielnie zaadaptować tą przestrzeń. Dzięki temu dopasujemy go tak, aby był nam jak najbardziej wygodny.