Wybór terminu wynajmu sali na wesele

 

W czasie przygotowań do ślubu trzeba załatwić naprawdę wiele formalności. Wśród nich na pewno znajduje się wybór sali weselnej, który wcale nie jest łatwy. Istnieje wiele miejsc, które oferują wynajem sali weselnej. Są to restauracje, hotele, dworki, zamki.

Czynniki decydujące o wyborze sali weselnej

sale weselne - Nowa SólNa przestrzeni kilkunastu lat liczba dostępnych sal weselnych znacznie wzrosła. Trzeba jednak pamiętać o tym, by decydować się na zamówienie sali weselnej znacznie wcześniej. W niektórych miejscach trzeba wynajmować salę weselną nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Im szybciej podejmie się decyzję o wyborze konkretnej sali tym lepiej, bo czas oczekiwania będzie krótszy. Trudno jest podjąć decyzję, która sala jest najładniejsza i która najbardziej odpowiada oczekiwaniom pary młodej. Można wynająć sale weselne – Nowa Sól w atrakcyjnej cenie, ale tylko wtedy kiedy decyzja o wynajmie zostanie podjęta z dużym wyprzedzeniem. Najmniej wolnych terminów na wynajem sali weselnej przypada na okres letni. Wiosną i latem zawiera się najwięcej ślubów, więc nic dziwnego, że w tym okresie dostępność sal weselnych jest mała. Oczywiście czasami nawet jesienią i zimą trudno znaleźć odpowiednią salę – np. w okresie Świąt Bożego Narodzenia wiele sal też jest zajętych z dwu lub trzyletnim wyprzedzeniem. Są miejsca, w których sala weselna jest dostępna od ręki. Można ją wynająć za dwa tygodnie, miesiąc, ale takie sale często nie spełniają oczekiwań pary młodej.

Jest wiele elementów, które wpływają na wybór danej sali weselnej. Na każdy z czynników trzeba zwrócić uwagę. Ważne są nie tylko wielkość sali, koszt wynajmu, lokalizacja, wygląd. Liczy się również obsługa, menu i to czy w pobliżu sali weselnej znajduje się baza noclegowa dla zaproszonych gości. To wszystko trzeba mieć na uwadze, wybierając salę.