Wybór klatki dla chomików

 

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo uwielbiam zwierzęta. Zwłaszcza te małe typu królik lub chomik. W końcu zdecydowałam się kupić swojego zwierzaka i wiecie co padło na chomika. Jest przeuroczy, ale oprócz chomika to musze kupić jeszcze akcesoria dla niego. Jest ich kilka. Opiszę je poniżej.

Duża klatka dla mojego chomika

klatki dla chomikówPrzede wszystkim musze kupić coś co pozwoli mi przechowywać tego chomika. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest klatka. Skoro chomik jest niezbyt duży, to pewnie nie musi mieć dużej latki. Ale z drugiej strony pomyślałam sobie, że chyba chomik wolał by sobie pobiegać w tej klatce, więc kupię mu taką dużą. Oczywiście biorąc pod uwagę wielkość chomika to i tak jak wezmę dużą klatę to dużo miejsca mi nie zajmie. Ale będąc w sklepie zoologicznym to naprawdę widziałam bardzo małe klatki. Dlatego zdecydowałam się wybrać możliwie jak największą dla tego chomika. Do tego nie mogło się odbyć bez drobnych elementów do samej klatki dla chomików. Oczywiście kupiłam kuwetę, taką drabinkę oraz paśnik. Oczywiście jeszcze miski musiałam kupić na pokarm. Dodatkowo do klatki był dołączony pojemnik na wodę, tak zwane poidełko. Myślę, że to wszystko co mogłabym kupić do klatki. Z czasem może coś jeszcze będę dokupować. Pozostała jeszcze kwestia jedzenia, ale tutaj doradziłam się sprzedawczyni i dała mi to co niezbędne. Tak kupionego chomika zabrałam do domu i postawiłam go w rogu pokoju. Od razu odnalazł się w nowym miejscu, był bardzo aktywny w klatce, dużo biegał. Cieszę się, że mam to zwierzątko. Jest takie małe i urocze.

Od zawsze chciałam mieć zwierzątko futerkowe. Ale nie mogło to być duże zwierzę, ponieważ dużo pracuję i nie miałabym jak się nim zająć. Ale wybrnęłam z tego, kupując po prostu chomika. Jest on nieduży. kupując mu dużą klatkę wcale nie muszę go wypuszczać. Tylko muszę pamiętać by wymieniać mu kuwetę i karmić go no i czasami się z nim pobawić.