Wniosek o zwrot vatu z Francji

Kilka lat temu założyłam działalność gospodarczą. Ostatnio zauważyłam, że bardzo opłacalne będzie dla mnie ściąganie towarów do firmy z Francji. Dlatego od początku zeszłego roku jeździłam do Francji po towar, a co za tym idzie ponosiłam dosyć spore koszty związane z samą podróżą, a także z płaceniem podatku vat za towar w tym kraju.

Jak uzyskać zwrot vatu z Francji?

zwrot VAT z FrancjiZdecydowałam się poszukać informacji na temat tego, jak można taki zwrot vatu zapłaconego we Francji uzyskać. Poszukiwania rzetelnych i aktualnych informacji na ten temat rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: zwrot VAT z Francji, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć konkretną publikację na ten temat. Dowiedziałam się, że aby uzyskać zwrot vat zapłaconego we Francji, należy złożyć odpowiedni wniosek do urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę firmy. Taki wniosek o zwrot vat zapłaconego we Francji należy złożyć do dnia 30 września roku następnego. Sam wniosek jest bardzo prosty do wypełnienia, ale należy pamiętać, aby dołączyć do niego skany wszystkich faktur vat świadczących o zapłaceniu vatu podczas podróży służbowych do Francji. Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest fakt, że taki wniosek można złożyć drogą elektroniczną za pomocą platformy epuap podpisując go wcześniej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

W odpowiednim terminie złożyłam taki wniosek, dzięki czemu bardzo szybko otrzymałam zwrot vat z Francji. Chociaż urząd skarbowy, zgodnie z terminami zawartymi w ordynacji podatkowej, ma 30 dni na rozpatrzenie naszego wniosku, ja już po tygodniu otrzymałam decyzję administracyjną o przyznaniu zwrotu vat zapłaconego we Francji. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się to tak szybko i sprawnie załatwić.