Właściwy dobór gęstości sztucznych rzęs w czasie przedłużania

 

O swoją urodę można zadbać nie tylko w gabinecie medycyny estetycznej, ale również w salonie kosmetycznym. W salonach dbamy przede wszystkim o wygląd zewnętrzny. Tam np. można skorzystać z różnych metod przedłużania rzęs.

Przedłużenie rzęs z wykorzystaniem technik 1:1, 2:1 oraz 3:1

zabieg przedłużanie rzęs w ŁodziW salonach kosmetycznych bardzo często oferowane są takie techniki przedłużania rzęs jak 1:1, 2:1 oraz 3:1. Są to techniki oznaczane cyferkami, które na pierwszy rzut oka mogą nie mówić nam nic konkretnego. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste – 2:1 oznacza przykładowo, że na 1 rzęsę naturalną przypadają 2 rzęsy sztuczne. Dokładnie 2 rzęsy przykleja się do 1 naturalnej. Najbardziej naturalne efekty daje oczywiście metoda 1:1. Tu na jedną naturalną rzęsę przypada jeden włosek jedwabny. Całość wygląda naprawdę ładnie i przeciętny odbiorca nie domyśli się, że był wykonywany zabieg doklejania rzęs. Jeśli chodzi o zabieg przedłużanie rzęs w Łodzi metodą 2:1 oraz 3:1, to trzeba pamiętać o tym, że te zabiegi wiążą się już z nieco większym ryzykiem. Włoski rzęs są bardzo delikatne. Doklejenie do jednego włoska dwóch czy trzech sztucznych obciąża go. To sprawia, że włosek może przedwcześnie wypaść. Dlatego należy korzystać z takich zabiegów tylko w sprawdzonych i cenionych przez klientów miejscach. Nie trzeba zbytnio obciążać rzęs. Zawsze można po prostu dobrać odpowiednią grubość rzęs doklejanych, a także stopień ich skręcenia, który wizualnie sprawia, że rzęsy wydają się być gęstsze.

Wiele salonów i prywatnych stylistek rzęs oferuje przede wszystkim techniki 2:1 i 3:1. Wynika to z faktu, że są to techniki droższe. Lepiej zdecydować się na mniejszą gęstość, ale za to dobre wykonanie. Te techniki stosowane są do przedłużania rzęs na jakiś czas, a nie tylko na jeden wieczór. Warto też wiedzieć, na jakich rzęsach i klejach pracuje stylistka.