Użytkowanie dysków w monitoringu

 

Dysk do rejestratora w monitoringu powinien być przede wszystkim zdolny do wydajnej pracy w trybie ciągłym, – czyli 24/7 h. Jest to o tyle ważne, ze praca monitoringu wymaga ciągłości i dokładności w nagrywaniu. Taki dysk musi wytrzymać znacznie więcej, niż zwykły dysk HDD w komputerze stacjonarnym, czy laptopie.

Wybór odpowiedniego dysku do rejestratora

dyski do rejestratorówMonitoring jest dziś rzeczą normalną. Uważne oko kamer śledzi nas dzień i noc praktycznie wszędzie: na ulicach, w sklepach, restauracjach, czy domach kultury, na imprezach itp. Gdyby chcieć wymienić wszystkie miejsca, gdzie oko kamery obserwuje nas i całe otoczenie, mogłoby nie starczyć tu miejsca. Także bardzo ważnym pozostaje rejestracja sytuacji drogowej, poprzez rejestratory samochodowe. Wszędzie tam wymagany jest odpowiednio wytrzymały dysk, który nagle nie odmówi posłuszeństwa. Mogłoby to się skończyć urwanym, lub nieczytelnym nagraniem. Jeśli jeszcze taka kamera pracowałaby np. w banku, a awaria dokonałaby się w trakcie niebezpiecznego zdarzenia, nie można byłoby w żaden sposób dojść prawdy. Wszelkiego rodzaju dyski do rejestratorów, muszą więc być wyjątkowo wytrzymałe, nie przegrzewać się zbyt szybko oraz utrzymywać pliki w doskonałej kondycji. Dobrze jest także kupować dyski o pojemności przynajmniej 1TB, ponieważ w profesjonalnym monitoringu istnieje potrzeba zachowania nagrań szczególnie wtedy, gdy nie ma innych dysków do przechowywania ewentualnych nagrań. Takie dyski powinny być zgodne z kilkoma dostępnymi systemami.

Monitoring może działać pod kilkoma systemami. Może to być system Windows (najpopularniejszy), jak również i MAC, czy różnego typu systemy linux. Wszystko zależy od tego, co sobie wybierze ewentualny klient, zakupujący i montujący monitoring czy to u siebie w domu, czy też firmie.