Urozmaicenie diety zdrowym masłem orzechowym

Coraz większa liczba osób zwraca uwagę na to co nakłada na swój talerz. Czytamy więc składy kupowanych produktów i eliminujemy te, które zawierają szkodliwe dodatki do żywności – sztuczne konserwanty, barwniki, dodatek cukru, syropu glukozowo-fruktozowego czy soli. Na szczęście, coraz częściej możemy znaleźć zdrowe zamienniki pysznych produktów. 

Wybór zdrowego masła orzechowego

zdrowe masło orzechoweDo jednych z produktów, które wielu z nas uwielbia i nie wyobraża sobie niego życia jest masło orzechowe. Kupimy je w każdym sklepie spożywczym. Niestety jednak te powszechnie dostępne zawierają w swoich składach niepotrzebny dodatek soli, cukru oraz innych dodatków do żywności. Na szczęście jednak, możemy znaleźć w niektórych większych supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością lub sklepach online, masło orzechowe z dobrym składem. Kupimy te wytworzone z samych orzechów ziemnych, laskowych, włoskich, nerkowców czy migdałów. Takie masło dobrej jakości może stanowić idealne uzupełnienie zdrowej i zbilansowanej diety.Pamiętajmy jednak, iż zawiera ono sporą ilość kalorii. Jedzmy je więc z rozwagą i w małych porcjach. Taka łyżka masła świetnie uzupełni naszą owsiankę, deser czy koktajl. Doda nam energii i siły. Jest ono bogactwem pełnowartościowego roślinnego białka. Jest to więc idealny produkt dla wszystkich wegetarian i wegan. Spożywanie masła orzechowego dostarcza nam sporej ilości błonnika, który jest niezbędny w zdrowej diecie. Takie zdrowe masło orzechowe jest doskonałym źródłem witaminy E, która chroni nas przed działaniem wolnych rodników. Zawiera zdrowe tłuszcze nienasycone, które spowalniają procesy starzenia, zmniejszają poziom złego cholesterolu, zapobiegają powstawaniu miażdżycy a także zapobiegają powstawaniu kamieni nerkowych. 

Masło orzechowe o dobrym składzie może stanowić świetny dodatek do naszej zdrowej diety. Zawiera ono wiele cennych substancji, które korzystnie wpływają na organizm. Jest źródłem pełnowartościowego białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto więc wprowadzić je do swojej codziennej diety.