Trener personalny – treningi dla kulturystów i nie tylko

Bycie fit jest obecnie bardzo modne. Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na to, co jemy, ale też na ćwiczenia fizyczne. Dobra kondycja sprawia, że człowiek czuje się znacznie lepiej i cieszy się zdrowiem. Rzadziej też przytrafiają się mu dolegliwości układu ruchu – kostne, stawowe, mięśniowe.

Rodzaje planów treningowych na siłowni i na świeżym powietrzu

trener osobisty warszawaNie każdy jednak wie, jak ćwiczyć, by miało to sens – zwłaszcza na siłowni. Wtedy wystarczy skorzystać z usług trenera personalnego. Taki trener ustala konkretny plan treningowy dla danej osoby. Wiele zależy od tego, co trenujący chce osiągnąć. Najczęściej do trenera personalnego trafiają osoby, które chcą się odchudzić albo chcą wyrzeźbić swoje ciało. Ćwiczenia fizyczne to jedno, ale w tym wypadku ważna jest również odpowiednia dieta. Trener może pomóc w ustaleniu takiej diety. Na pewno trener osobisty warszawa to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą osiągać lepsze rezultaty. Poza tym niepoprawnie wykonywane ćwiczenia fizyczne mogą narobić więcej szkody niż pożytku – zwłaszcza na siłowni. Trener personalny pracuje nie tylko w salonach fitness. Są trenerzy personalni, którzy specjalizują się w bieganiu, pływaniu czy innych sportach. Koszt godzinnego treningu personalnego to zazwyczaj kwestia kilkudziesięciu złotych. Trener pokazuje, jak poprawnie wykonywać konkretne ćwiczenia na dane partie mięśni.

Zadaniem trenera jest też motywowanie do regularnych ćwiczeń. Niektórzy spotykają się ze swoimi trenerami regularnie. Trenerzy układają różne plany treningowe, biorąc pod uwagę możliwości danej osoby. Czasem pierwszy trening jest bezpłatny lub ze zniżką. Można zamówić plan treningowy dla kulturysty, plan wyszczuplający, modelujący sylwetkę, dla kobiet w ciąży, dla kobiet karmiących, trening kondycyjny, wytrzymałościowy, siłowy i znacznie więcej.