Technologia w służbie odmładzania

Ludzie od wieków szukają sposobów na zatrzymanie czasu, stosując przeróżne sposoby na zatrzymanie efektów starości. Stosujemy diety, uprawiamy sporty oraz wklepujemy w swoje ciało mnóstwo kosmetyków – kremów, balsamów olejków, nakładamy maseczki, aplikujemy sera. Jeżeli wyżej wymienione sposoby nie skutkują, zwracamy się w stronę specjalistów. Wstrzykiwanie botoksu oraz ingerencje chirurgiczne przy wygładzaniu zmarszczek już nikogo nie dziwią, a możliwości jest znacznie więcej.

Odmładzanie metodą frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej

odmładzająca radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowaInnowacyjne metody pozbywania się zmarszczek, „chomiczków”, przebarwień oraz innych oznak starzenia się skóry balansują pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Wybór zabiegów jest dość szeroki, a jednym z coraz bardziej popularnych zarówno wśród pań, jak i panów jest odmładzająca radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa. Metoda ta łączy radiofrekwencję, czyli podgrzewanie skóry przy pomocy fal eletromagnetycznych, z mikronakłuwaniem. Oba zabiegi powodują kontrolowane uszkodzenie struktur skóry, co pobudza ją do silniejszej regeneracji i wzrostu nowej, młodej tkanki. Urządzenie, dzięki któremu wykonuje się zabieg pozwala na dostosowanie temperatury oraz głębokości nakłuć do indywidualnych potrzeb pacjenta. Bezpośrednim efektem zabiegu jest zwiększenie napięcia skóry. Następnie przez kilka kolejnych tygodni następuje budowa nowych wiązań kolagenowych, dzięki czemu możemy zaobserwować odmłodzenie oraz silniejszą sprężystość skóry.

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa stanowi obecnie jedną z najlepszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Bardzo dobrze sprawdza się również w usuwaniu blizn, rozstępów i w leczeniu nadpotliwości. Zabieg można stosować przez cały rok, nawet na opalonej skórze.