Tanie filtry do wody

Od kiedy przeniosłam się wraz z mężem i dziećmi do Gdańska jestem bardzo szczęśliwa. Przeszkadzała mi tylko jedna rzecz – to jak bardzo twarda woda jest w tym mieście. Mieszkając w Krakowie nie miałam z tym problemu, jednak po przeprowadzce rzeczy takie jak powstający w czajniku osad czy kamień w pralce zaczęły mnie trochę irytować. Postanowiłam to zmienić.

Kupno filtra do wody bardzo pomogło

filtry do wody pitnejKiedy zagłębiłam się w temat twardej wody dowiedziałam się, że oprócz osadu i kamienia ma ona też wpływ np. na to, czy detergenty dobrze działają i się pienią. Zrozumiałam dlaczego tak trudno jest mi w domu doczyścić pewne powierzchnie przy pomocy wody. Przeczytałam również, że filtry do wody pitnej są dobrym rozwiązaniem w przypadku takich problemów z wodą w domu i, że takie filtry nie są drogie. Na tym właśnie mi zależało – nie mogłam sobie pozwolić na obciążanie domowego budżetu nowymi wydatkami. Po namyśle kupiłam więc filtr uzdatniający (są jeszcze sedymentacyjne), który swoimi właściwościami oczyszczającymi najbardziej pasował do mojego domu i problemów z wodą z jakimi się zmagałam. Filtr, który wybrałam ma specjalny wkład zmiękczający z żywicą jonowymienną, a jego montaż był bardzo prosty. Po jakimś czasie, kupiłam jeszcze filtr dzbankowy, dzięki któremu jestem pewna, że krystaliczna woda, którą pije cała nasza rodzina jest najczystsza, jaka tylko może być.

Filtr do wody był niedrogą, ale bardzo dobrą inwestycją. Od pewnego czasu nie wiedzę praktycznie żadnego osadu na dopiero co umytych szklankach. Wszystkie krany i prysznic w domu również wyglądają bardzo dobrze i czysto, nie ma na nich żadnych zacieków. Nie muszę też tak często wymieniać czajników do podgrzewania wody. Jestem naprawdę zadowolona, że kupiłam filtr do wody.