Sztukateria w nowoczesnych wnętrzach

Projektanci wnętrz często czerpią pomysły z dawnych sposobów dekoracji, dzięki temu moda na sztukaterię zatacza koło i ponownie wkracza do naszych salonów oraz na elewacje nowoczesnych budynków. Wiele osób stylizuje swoje domy na klasyczne pałace lub korzysta z angielskiego sposobu stylizacji wnętrz, a stiuki w nowoczesnym wydaniu świetnie się wtedy sprawdzają.

Moda na sztukaterię

modna sztukateria w WarszawieNowoczesny design wnętrz i elewacji zazwyczaj jest podkreślany przez szkło oraz metal. Jednak ostatnio zauważalny jest trend powrotu do klasycznych sztukaterii w innowacyjnym wydaniu. Połączenie konwencjonalnych elementów wystroju z odrobiną ekstrawagancji, tworzy niesamowitą atmosferę w pomieszczeniach. W chwili obecnej możemy wybierać pomiędzy produktami gipsowymi, z pianki poliuretanowej, z polistyrenu, a także z drewna. Producenci oferują łatwe w montażu listwy, a także dekoracyjne rozety i kasetony sufitowe, oraz wiele innych detali sztukateryjnych. Modna sztukateria w Warszawie oraz innych polskich i zagranicznych miejscowościach od jakiegoś czasu święci triumfy. Za jej pomocą możemy zaakcentować drzwi, nadać meblom klasycznego wyglądu lub ozdobić kominek. Sztukaterie wprowadzają do wnętrza nieco elegancji, jednak należy je stosować z umiarem – ozdobne rozety w małym mieszkaniu z niskim sufitem będą sprawiały przytłaczające wrażenie, natomiast świetnie sprawdzą się w wysokiej kamiennicy.

Sztukateria we współczesnych wnętrzach sprawdza się znakomicie. Przykładem jej zastosowania mogą być połączenia prostych listew na ścianach z awangardowymi kanapami, gipsowe medaliony w intensywnych kolorach lub fasety z oryginalnymi zdobieniami. Tego typu elementy dekoracyjne są nie tylko stylowe, ale również mogą pomóc w maskowaniu różnych niedociągnięć, m.in. krzywych ścian.