Szampon do brody

Wielu mężczyzn w swojej codziennej pielęgnacji brody nie stosuje odpowiedniego szamponu i jest to w głównej mierze produkt zupełnie dla nich niepotrzebny. Nieprawidłowo dobrany szampon może powodować, że nasza broda kompletnie nie będzie nadawała się do niczego, będzie skręcona, sklejona i straci swoją objętość. Do każdego rodzaju brody należy dobrać delikatny szampon, który ją odżywi i jednocześnie dobrze oczyści. 

Pielęgnacja brody specjalnym szamponem

szampon do brodySkóra na twarzy znacznie różni się od skóry na głowie i jest bardziej delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu delikatnych szamponów, które są oparte na składnikach nie zawierających parabenów, silikonów, czy też ciężkich substancji myjących. Tak więc szampon do brody nie powinien zawierać ostrych substancji chemicznych, a składniki w nim zawarte muszą być tak dobrane, aby nie uszkodzić skóry twarzy, jak i doskonale odżywić brodę i ją zregenerować. Dodatkowo każdy brodacz do swojej stylizacji stosuje również pomady oraz woski, które ciężko jest zmyć tradycyjnym szamponem do tego nieprzystosowanym. Wszystkie szampony przeznaczone do mycia brody pozbawione są silnie działającej substancji SLS, która najczęściej powoduje podrażnienia na naszej skórze twarzy. Jednakże musimy pamiętać, że każda skóra jest inna i potrzebuje innej pielęgnacji oraz może inaczej reagować na działanie poszczególnych składników, dlatego z ostrożnością musimy dobierać kosmetyki i obserwować ich działania na skórze. 

W sklepach możemy również znaleźć szampony, które są specjalnie przeznaczone do mycia brody. Mężczyźni, którzy używają wosku bądź pomady mogą skusić się na zakup takiego specjalnego szamponu, aby je usunąć. Istnieją również szampony, które posiadają pigmenty koloru, dzięki którym możemy zafarbować sobie brodę na wybrany przez nas odcień.