Szafa lekarska w salonie

Styl industrialny pokochały tysiące Polaków i z zapałem wprowadzają go oni do swoich domów. Jednak nieco postarzane meble są dość drogie, dlatego wiele osób szuka oryginalnych rozwiązań, lecz z historią i dodatkowo takich, które nie naruszą zbytnio ich budżetu. Ciekawym rozwiązaniem do salonu lub jadalni może być stara szafa lekarska, która spokojnie zastąpi nam drogi, przeszklony mebel na eleganckie kieliszki do wina czy inne dodatki.

O szafie lekarskiej w domu

szafa lekarskaW dzisiejszych czasach stanowczo powróciła moda na stare meble, które w jakiś sposób samemu można odmienić i nadać im całkowicie nowy wygląd. Wiele osób gustuje w wyszukiwaniu perełek z historią w antykwariatach, na pchlich targach czy na strychach u dziadków. Potem dokładnie taki mebel trzeba umyć i odnowić go tak, jak sami chcemy. W większości przypadków potrzebne jest odmalowanie, zwykle taka szafa lekarska ma swoje lata, a jeśli zależy nam na konkretnym modelu, który kojarzy się ze starymi szpitalami niemającymi nic wspólnego z dzisiejszymi, sterylnymi placówkami, na pewno będzie ona dość zużyta. Jednak położenie kilku warstw farby to nie problem. Wielu również decyduje się na pójście o krok dalej i wymieniają zawiasy, a także klamki/uchwyty. Kolor biały świetnie będzie komponował się oczywiście z kolorem czarnym, jednak jeśli zależy nam na nieco bardziej eleganckim wyglądzie, możemy zainwestować w złote uchwyty, które świetnie wpasują się np. do salonu.

Szukając ciekawych rozwiązań do swojego domu, które byłyby unikalne, warto rozważyć zakup starych mebli, którym sami nadamy nowe życie. Jednym z elementów, który możemy zakupić do swojego domu jest właśnie stara szafa lekarska, która będzie zawierała to, co tylko sobie wymarzymy, nie muszą to być oczywiście leki.