Spódnica dla kobiet w ciąży

Dla wielu kobiet okres ciąży jest bardzo wyjątkowym czasem, kiedy świetnie się czują i dobrze wyglądają. Nie jest konieczne chodzenie przez całą ciąże w starym dresie i za dużym podkoszulku, bo w sklepach jest tak duża oferta odzieży ciążowej, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Czy spódnice można nosić w ciąży?

spódnica ciążowaBycie w ciąży nie oznacza, że musimy wyglądać jak zaniedbane  kury domowe, ponieważ to piękny czas, kiedy warto podkreślać te wyjątkowe krągłości. Ten wyjątkowy stan kobiety doświadczają maksymalnie kilka razy w życiu, więc warto zainwestować w swoją garderobę i wyglądać modnie. Przyszłe mamy najczęściej wybierają odzież wygodną, ponieważ ciąża nie jest czasem na piękny wygląd pomimo dyskomfortu. Ubrania powinny być przede wszystkim komfortowe w codziennym użytkowaniu, nie uciskać brzuszka i osłaniać krzyże przed zawianiem. Najwygodniejsze są sukienki, leginsy i tuniki za pośladki, jednak także spódnica ciążowa jest godna uwagi. Jej fason może być obcisły, albo całkowicie luźny. Jeżeli chcemy wyglądać modnie i nie rezygnować z ulubionej ołówkowej spódnicy, to nie musimy tego robić, gdyż dostępne są modele wykonane z elastycznego materiału. Mają one nieco więcej materiału na wysokości brzuszka, aby można było go swobodnie schować i zapiąć zamek. Innym modelem spódnicy ciążowej jest klasyczna średnio przylegająca z podwyższonym stanem z gumy. W lecie można nosić zwykłe spódnice maxi, które zakłada się pod brzuchem i dobiera do nich jedynie dłuższy top lub podkoszulek.

Kobiety w ciąży najczęściej wybierają spódnice do kolan lub kostek, gdyż mało komfortowe są modele do połowy uda. Alternatywą dla spódnic są przeróżne sukienki zakładane przez głowę lub zapinane na zamek. Z powodzenie na czas ciąży wystarczy kupić dwie spódnice.