Słabe i mocne strony

Każdy, kto kiedykolwiek był na rozmowie kwalifikacyjnej na pewno został poproszony o to, aby opowiedzieć cokolwiek o sobie. Pytanie to jest jednym z tych, które pada najczęściej podczas rozmów kwalifikacyjnych. Jeśli nie przygotujemy się do odpowiedzi na to pytanie to możemy pożegnać się z marzeniami o pracy. Praca w Krakowie jest natomiast bardzo atrakcyjna. Życie również.

Kraków sprzedam mieszkanie.

mieszkanie do wynajęciaSą tutaj mieszkania do wynajęcia i ogłoszenia typu „Kraków mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż„. Jest to idealne miasto do tego, aby założyć w nim rodzinę i spędzić resztę swojego życia. Jeśli zatem chcemy otrzymać pracę to trzeba przygotować się na pytanie. Zależy od niego naprawdę wiele. Musimy się zaprezentować z jak najlepszej strony. To jak będzie nas postrzegał nasz rozmówca będzie zależało tylko i wyłącznie od nas. Niektórzy już na samym początku zadają kandydatom do pracy to właśnie pytanie. Ma ono za zadanie rozluźnić atmosferę. Tak naprawdę jednak nie wiemy co chciałby usłyszeć nasz rozmówca. Niektórzy panikują i tracą zupełnie pewność siebie. Zdarza się także, że mimo tego, że doskonale znają branżę i dane zagadnienie to zapominają wszystko i nie wiedzą co odpowiedzieć. Jeśli zaczniemy się denerwować to wówczas na pewno nie wypadniemy dobrze, gdyż będziemy zdenerwowani. Jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną warto zrobić sobie listę swoich słabych i mocnych stron. Warto wypisać także swoje wszystkie umiejętności, zarówno te zawodowe jak i pozostałe, a z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Później te umiejętności, które zapisaliśmy na kartce trzeba zestawić z oczekiwaniami pracodawcy. Oczekiwania na pewno bardzo dokładnie zostaną zapisane w ogłoszeniu o pracę. Na tej podstawie ułożymy sobie odpowiedź na to, na pozór proste pytanie. Zawsze warto wspomnieć także o jakiś zainteresowaniach, które nie wiążą się zupełnie z pracą. Jeśli interesujemy się ekologią i dbamy o środowisko naturalne to zawsze warto o tym powiedzieć pracodawcy. Wiadomo, że firmy szukają oszczędności. Będzie się dla nich liczyło zatem ekologiczne podejście pracownika.

Można także przywołać jakieś sytuacje z poprzedniej pracy, na przykład jakąś sytuacje z którą bardzo dobrze sobie poradziliśmy. Musimy udowodnić naszemu rozmówcy, że nie boimy się trudnych sytuacji.