Separatory i ich czyszczenie

Separator – jak sama nazwa wskazuje – oddziela jedną substancję od drugiej. Separatory dzieli się na kilka rodzajów, ale wszystkie mają na celu oczyszczenie wody przed wprowadzeniem jej do kanalizacji. Głównie są to substancje tłuste – ropa, tłuszcz po gotowaniu – lecz są też separatory specjalnie przystosowane do wyłapywania skrobi, mąki i tym podobnych.

Czyszczenie i działanie separatorów

czyszczenie separatorów wrocławW separatorach wyróżnia się komorę separacyjną i osadnik. W komorze oddziela się substancję niechcianą, która po chwili osadza się na dnie osadnika i tam zostaje aż do czasu jego czyszczenia. Ogólnym zamysłem separatora jest ochrona kanalizacji przez zatorami oraz uszkodzeniami spowodowanymi osadzaniem się tłuszczu i innych substancji w rurach. Należy go czyścić dość często, aby zapobiec przedostawaniu się niechcianych elementów do kanalizacji. Dajmy na to czyszczenie separatorów Wrocław będzie musiało być organizowane częściej, niż separatorów w mniejszych miastach lub wsiach. Im większe miasto, tym więcej niechcianych substancji do usunięcia, jest to dość oczywiste. Takie czyszczenie jest dość trudnym zadaniem, dlatego najlepiej od razu skontaktować się z grupą specjalistów posiadających odpowiedni sprzęt – zarówno ochronny, jak i ten służący do samych prac porządkowych. Jednocześnie zabiorą oni substancję do utylizacji, przez co nie będzie dodatkowego problemu z koniecznością samodzielnego jej usuwania.

Mam nadzieję, że przybliżyłem trochę działanie, funkcję i konieczność czyszczenia separatorów niechcianych substancji. Tak naprawdę to dzięki nim kanalizacja może działać bez zarzutu, dlatego jako właściciele stacji benzynowej czy restauracji możemy zrobić przynajmniej tyle, co zorganizować jego czyszczenie raz na określony przez specjalistę czas.