zdrowa dieta

Sama dieta nie wystarczy – rusz się!

Stosowanie samej diety odchudzającej często nie wystarczy gdyż, albo na efekty odchudzania będzie będzie trzeba czekać bardzo długo, albo po prostu się zniechęcisz nie widząc zadowalających efektów nawet po miesiącach stosowania nawet sprawdzonej diety.

Niestety samo dobre odżywianie nie zbuduje nam idealnej sylwetki

zdrowa dietaNajskuteczniejsze diety są efektywne jedynie w połączeniu z nawet lekkimi ćwiczeniami. Wtedy dieta odchudzająca zmieni się w zdrowa dieta, gdyż ćwiczenia fizyczne mają zawsze dla nas dobry wpływ. Po pierwsze przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej i przyrost tkanki mięśniowej oraz wydzielą endorfiny w organizmie, które z kolei sprawiają, że nasze samopoczucie ulega poprawie i jesteśmy bardziej energiczni. Przy odchudzaniu największy efekt dadzą ćwiczenia na siłowni. Najlepiej z profesjonalnym trenerem, który pokaże nam po pierwsze jakie ćwiczenia wykonywać, a po drugie jak wykonywać je poprawnie. Nic się samo nie zrobi i musimy ciężko pracować by widzieć efekty. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami siłowni, to pomoże nam także bieganie, nordic walking, a także spacery w szybkim tempie. Każda aktywność fizyczna jest w tym wypadku jedynie na plus. Nie możemy jednak przesadzać. Jeśli stosujemy dietę o małej dziennej ilości kalorii, to zwłaszcza na początku musimy się oszczędzać, gdyż nasz organizm będzie się strasznie szybko męczyć. Naszym celem w końcu jest odchudzenie się, a nie zrujnowanie swojego organizmu i narażanie go na funkcjonowanie na granicy możliwości. Najlepiej po prostu nie robić niczego samemu, lecz zdać się na pomoc profesjonalistów. Zarówno dietetyków jak i trenerów osobistych, bo tylko taka kuracja przynosi oczekiwane efekty zarówno szybciej jak i najmniejszym nakładem sił. Najważniejsze to nie zdawać się tylko i wyłącznie na internet. Nic nie zadziała lepiej niż dieta opracowana specjalnie dla nas w oparciu o wyniki naszych badań krwi oraz wydolności.

Działanie diety możemy także wspomóc np. poprzez aerobik trwający około 30 minut dziennie. Wystarczą nawet najprostsze ćwiczenia, aby tkanka tłuszczowa spalała się szybciej. Pomóc może także joga, która pobudza nasz organizm i pomaga wyzbyć się toksyn z organizmu. Podsumowując. W większości przypadków ważniejsze od samej diety jest to jaki tryb życia będziemy prowadzić. Im bardziej jest on aktywny, tym efekty pojawią się szybciej.