regały

Rynek wyposażenia dla sklepów

Pomimo dynamicznie rozwijającego się rynku zakupów internetowych, sprzedaż stacjonarna również ma stabilną pozycję. W wielu miastach na terenie naszego kraju otwierane są nowe sklepy o zróżnicowanej powierzchni.

Wyposażenie sklepu – co jest ważne?

regałyNic więc dziwnego, że producenci wyposażenia dla sklepów również są bardzo aktywni i dostarczają na rynek nowe rozwiązania. Chyba największe zróżnicowanie dostępnych produktów występuje w przypadku kategorii meble sklepowe spożywcze ze względu na to, że tego typu sklepy stanowią typ działalności handlowej powszechniej na terenie całego kraju. Ze względu na to, że w ostatnich latach największym powodzeniem cieszą się sklepy wielkopowierzchniowe, które dysponują własnymi magazynami, coraz istotniejszą kwestią w przypadku sklepów jest wyposażenie ich pomieszczeń magazynowych. W tym zakresie najpopularniejszym rozwiązaniem są regały wysokiego składowania i regały wanzl występujące w rozmaitych wariantach wielkościowych. Przy tego typu wyposażeniu najwyższym priorytetem jest optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Producenci stosują coraz skuteczniejsze rozwiązania w tym zakresie. Należy również nadmienić, że nadal bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się marki takie jak tegometall specjalizujące się zarówno w produktach do wyposażenia sklepów, jak i magazynów. Poza elementami związanymi z umeblowaniem sklepów, ważną część rynku stanowią wózki sklepowe bardzo chętnie wykorzystywane w przypadku większości sklepów wielkopowierzchniowych, a w szczególności przez hipermarkety. Stale rosnąca powierzchnia placówek handlowych stwarza nowe wyzwania dotyczące chociażby kwestii utrzymania czystości. Mycie podłóg w sklepiku osiedlowym nie sprawi problemów nawet jednej osobie, ale ta sama czynność w przypadku olbrzymiego hipermarketu urasta już do rangi sporego wyzwania logistycznego. Problem ten znajduje swoje odbicie na rynku wyposażenia dla sklepów, czego przejawem jest pojawianie się nowych urządzeń wspomagających utrzymanie czystości w sklepach o dużej powierzchni, takich jak np. samobieżne maszyny do czyszczenia posadzek, które można już co jakiś czas zobaczyć w dużych galeriach handlowych.

Jak widać tematyka wyposażenia dla sklepów jest bardzo różnorodna i należy liczyć się z tym, że ten trend rozwojowy nadal będzie rozwijał się w przyszłości.