mieszkania na sprzedaż

Przygotowania do sprzedaży mieszkania

Jeżeli z jakichkolwiek powodów postanowiliśmy sprzedać własne mieszkanie, z pewnością zależy nam na tym, aby zrobić to jak najszybciej i za możliwie najwyższą cenę. Jednak, aby to było możliwe, musimy się do tego odpowiednio przygotować.

Obiektywne spojrzenie na inne mieszkania na sprzedaż

mieszkania na sprzedażPo pierwsze, warto spróbować spojrzeć obiektywnie na wystawione mieszkania na sprzedaż w Starogardzie Gdańskim i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wygląda ono na tyle gościnnie, że ktoś, kto widzi je po raz pierwszy, może się poczuć komfortowo i przytulnie i czy Starogard Gdański jest miejscem zachęcającym do zamieszkania. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, począwszy od porządku w mieszkaniu, aż po rozstaw mebli. Nic nie odstraszy skuteczniej potencjalnych kupujących niż bałagan w mieszkaniu. Lokal będzie się prezentował znacznie lepiej, jeśli poświęcimy kilka godzin na doprowadzeniu jego stanu do perfekcji. Warto umyć okna od wewnątrz i na zewnątrz, wypolerować podłogę a koniecznie pościerać kurze. Trzeba również zadbać o wygląd łazienki. Wyczyścić baterie, wyszorować fugi, zajrzeć w kratki wentylacyjne i usunąć kurz. Dobrze jest też się upewnić, że nigdzie pod sufitem nie ma pajęczyn. Z kolei tuż przed samą wizytą klienta, zalecane będzie dokładne przewietrzenie mieszkania. Nie chcemy przecież aby miejsce kojarzyło się ze schabowym z obiadu. Jedną z zasad przygotowywania mieszkania do sprzedaży jest usunięcie z niego prywatnych pamiątek, przy których obca osoba może poczuć się skrępowana. Dlatego najlepiej postawić na neutralne akcenty, które nie będą nikogo krępować, a nie na rodzinne zdjęcia z wakacji. Trzeba również zadbać o to, aby w trakcie ich wizyty nic nie zakłócało jej przebiegu.

 

Ujadający pies, płaczące dzieci czy też serial w telewizorze włączony na cały regulator, to chyba najgorsze możliwe warunki do oglądania mieszkania. Gdy tylko odpowiednio przygotowane ogłoszenie trafi na portal, pozostanie nam już tylko oczekiwanie na klienta, który zechce kupić nasze mieszkanie za jak najwyższą kwotę.