Przemysłowy filtr węglowy

Rozpylanie w powietrzu toksycznych substancji to element codziennej pracy wielu zakładów. Ważne jest, aby zapewnić w takim miejscu właściwą technologię, która zniweluje lub obniży stężenie szkodliwych pyłów czy substancji stałych. Wśród groźnych związków chemicznych jest m.in. octan etylu, aceton czy metyloizobutyloketon.

Oczyszczający filtr węglowy do przemysłu

filtry węglowe do lakierniModuł jest stosowany jako część wyciągu. Filtry węglowe do lakierni oczyszczają powietrze z lotnych związków organicznych. Stanowią mechanizm, które zapewnia prawidłowy przebieg drugiego etapu filtracji powietrza. Za pierwszy odpowiada sucha ściana. Dodatkowym zadaniem filtru jest spowolnienie prędkości obiegu zanieczyszczonego powietrza. Pomaga to wydajnej pracy podczas trzeciego etapu filtracji. Systematyczne oczyszczanie powietrza to ważny element, który może pomóc obniżyć ryzyko zachorowania na wiele chorób zawodowych, które dotykają aktywnych zawodowo lakierników. Wśród nic jest m.in. pylica płuc czy nowotwory układu oddechowego. Odpowiednio zainstalowane urządzenie w wyciągu wentylacyjnym, będzie stało na straży jakości wdychanego powietrza. Zadba także o bezpieczeństwo pracowników, obniżając ryzyko wybuchnięcia pożaru. Dodatkowym wsparciem systemu oczyszczającego może być także mata filtracyjna obecna w pozostałych częściach miejsca pracy. Włóknina stanowi dodatkową barierę hamującą unoszące się zanieczyszczenia. Jej grubość wynosi około 60 mm. Zatrzymuje do 95% zanieczyszczeń, bez gromadzenia ich na powierzchni.

Związki chemiczne, które unoszą się w powietrzu po lakierowaniu, mogą być niezwykle niebezpieczne. Wydajny i sprawny system filtrujący to większy komfort pracy. Ważne, żeby był wieloetapowy. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że powietrze zostanie dokładnie oczyszczone.