Prosty w pielęgnacji jałowiec

Poszukując cudownego krzewu do naszego ogrodu, którego wymagania pielęgnacyjne będą bardzo niskie powinniśmy zwrócić uwagę na jałowiec z odmian płożących. To śliczne krzewy, a każdy z nich w zależności od odmiany ma inne igły, kolory, a także wielkość. W związku z tym wielu ogrodników decyduje się na tą konkretną roślinę, gdyż jest ciekawa.

Fascynujący całoroczny jałowiec

jałowiec płożącyOgrody kwietne są wspaniałe, jednak niekiedy chcemy, aby były tam krzewy. Niestety, często obawiamy się, iż będą one słabo rosnąć, a dodatkowo nieciekawie wyglądać. Warto jednak zwrócić uwagę na jałowiec płożący, który ma wiele ciekawych odmian. W związku z tym każda odmiana będzie mieć inne igły, kolor, jak również ostateczne gabaryty i szybkość wzrostu. Warto też wspomnieć, iż jest to roślina banalnie prosta w uprawie. Nie wymaga ona od nas regularnego podlewania, a wręcz wystarczy podlać ją jedynie w okresie długotrwałej suszy i sporadycznie zimą. Nie musimy też nawozić tej rośliny, a jeżeli chcemy to wystarczy raz w sezonie minimalną ilością. Gleba również nie ma znaczenia, gdyż na każdej pięknie rośnie, aczkolwiek wyjątkiem są gleby podmokłe, których należy unikać. Dodatkowo wystawiając jałowiec na dużą ilość słońca możemy być pewni, iż będzie on bardzo barwną rośliną. W cieniu z kolei będzie po prostu zielony. Dlatego warto wybrać jałowiec, gdyż jest prostą, ale wdzięczną rośliną, po którą sięga wiele osób.

Nie tylko poprzez prostotę w pielęgnacji oraz minimalne wymagania glebowe jałowiec jest tak popularną rośliną. Z odmiany płożącej są bardzo ciekawymi roślinami mającymi różne zabarwienie, gabaryty i ogólny wygląd. Dlatego są bardzo pożądane w ogródkach działkowych. Przy okazji będą wyglądać fenomenalnie przez cały rok, ponieważ są bardzo wytrzymałe.