Profesjonalny i kompetentny psi fryzjer

Oprócz dostarczania niezbędnych składników w pożywieniu oraz codziennej pielęgnacji długowłosych psów, właściciele często decydują się też na odpowiednio dobrane strzyżenie dla psa. Często wynika to z chęci uczestnictwa na psich wystawach. 

Strzyżenie psów wystawowych u fryzjera w Krakowie

profesjonalny fryzjer dla psa z KrakowaZwykła codzienna pielęgnacja oraz regularne wizyty z psem w salonie nieco się różnią od strzyżenia na wystawę czworonogów. Profesjonalny fryzjer dla psa z Krakowa odpowiednio przygotuje naszego pupila na konkurs. Strzyżenie psa przed pokazem ma na celu przede wszystkim uwypuklenie włosów, a także odpowiednie pokazanie jego sylwetki. Ułatwia to ocenę jurorów podczas wystawy. Wymyślne fryzury czy odpowiedni sposób strzyżenia związany jest nie tylko z pojawiającymi się trendami czy upodobaniami właścicieli, ale przede wszystkim z konkretnymi wymaganiami na wystawach co do poszczególnych ras psów. Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie rasy należy strzyc przed pokazem, ponieważ nie jest to dopuszczane przez jurorów. Dotyczy to na przykład rodowodowego maltańczyka czy yorka, które z powodu strzyżenia mogą zostać nawet zdyskwalifikowane na wystawie. Niezależnie od rasy psa, każdy czworonóg musi być zadbany i mieć zdrową sierść, i to dzięki jej codziennej pielęgnacji, a szczególnie przed wystawą powinien przejść właściwe zabiegi pielęgnacyjne. Fryzjer musi najpierw rozczesać włosy, wykąpać psa z użyciem specjalistycznych szamponów, następnie wysuszyć i uczesać. Potem następuje strzyżenie według określonego wzorca albo odpowiednie układanie włosów. 

Częste wizyty u psiego fryzjera, niezależnie czy mamy psa wystawowego czy nie, przynoszą wiele korzyści. Dzięki zabiegom pies ma zadbane, rozczesane i lśniące włosy lub błyszczącą, zdrową sierść.