Prawo jazdy B w Krakowie

Dla wielu osób zdanie egzaminu na prawo jazdy jest trudnym zadaniem, bo egzaminatorzy są bardzo surowi. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ w gąszczu samochodów większe szanse na poradzenie sobie, ma lepszy kierowca, który więcej umie.

Przebieg kursu prawa jazdy kategorii B

prawo jazdy b krakówKażda osoba, która chce prowadzić samochód, musi posiadać aktualne prawo jazdy. Jest to dokument, który otrzymujemy po zaliczeniu egzaminu państwowego. Najpopularniejszą kategorią jest kategoria B, gdyż dotyczy samochodów osobowych. Do kursu na prawo jazdy można przystąpić na kilka miesięcy przed ukończeniem osiemnastego roku życia, natomiast do egzaminu można podejść dopiero, kiedy się skoczyło osiemnastkę. Jeżeli interesuje nas prawo jazdy B Kraków jest idealnym miastem do rozpoczęcia kursu. Jest on podzielony na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Jego czas trwania wynosi trzydzieści godzin, podczas których musimy się nauczyć jeździć na tyle dobrze, aby móc zostać dopuszczonym do państwowego egzaminu. Najpierw trzeba zaliczyć teorię, czyli wykłady na temat kodeksu postępowania w ruchu drogowym oraz omówić typowe sytuacje jakie mogą spotkać każdego kierowcę. Po jego zakończeniu możemy rozpocząć jazdy z instruktorem, które najpierw się odbywają na placu manewrowym. To tu kursant uczy się jazdy po łuku, skręcania, czy ruszania z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego. Na ulicach Krakowa przyszli kierowcy uczą się parkować na trzy różne sposoby i nabierają koniecznego doświadczenia i obycia z samochodem.

Po zakończonym kursie na prawo jazdy kategorii B, każdy kursant musi zaliczyć wewnętrzny egzamin, który weryfikuje jego umiejętności. Jeżeli go zda, to zostaje dopuszczony do egzaminu państwowego, który jest ostatnim etapem przed otrzymaniem prawa jazdy.