Powstawanie i zastosowanie poliuretanu

Na rynku tworzyw sztucznych cały czas dąży się do tego, by otrzymać trwały materiał odporny na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Aktualnie najczęściej wykorzystywany do tego, by ułatwić nam życie jest poliuretan. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, głównie dzięki temu, że można go dopasować do potrzeb. Może być zarówno elastyczny, jak i twardy, ale co najważniejsze jest dobrym izolatorem.

Trwałe węże o wielu zastosowaniach

węże poliuretanoweMiędzy innymi tworzy się z niego węże służące do podawania wody. Bardzo często można je znaleźć w ogrodach, jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie. Mogą służyć jako węże do piaskowania, które wykorzystywane są głównie przez lakierników. Zwiększona odporność na ścieranie powoduje, że podczas całego procesu piasek nie uszkadza materiału, a węże poliuretanowe bardzo długo służą. W mechanice można także spotkać węże pneumatyczne podłączane pod kompresory o dużej mocy. Przewodzą sprężone powietrze czasem przed długi czas, dlatego muszą być bardzo szczelne, aby utrzymać ciśnienie. Poza branżą samochodową węże poliuretanowe przeznaczone są także do prac wodno-kanalizacyjnych. Posiadają specjalne wzmocnienia druciane oraz gumę, która zabezpiecza przepływające substancje bez względu na temperaturę. Ze względu na przeznaczenie do ssania są one skonstruowane tak, aby pasowały do niemal każdej maszyny. Nie można jednak pominąć branży spożywczej, gdzie również często spotyka się ten typ węży. Głównie podczas tłoczenia produktów spożywczych, które wymagają pracy z bezzapachowym materiałem.

Poliuretan cały czas znajduje nowe zastosowanie. W niemal każdej branży można napotkać węże poliuretanowe, które ze względu na swoją specyfikację zyskały duże zaufanie wśród użytkowników. Są bardzo trwałe, trudno je zniszczyć, ale co najważniejsze dopasowane są do konkretnych zadań, dlatego producenci oferują wiele typów węży.