Pościel z bohaterami bajek – Psi patrol

Co zrobić kiedy twoje dziecko nie chce zasypiać w swoim łóżku i pokoju? Oduczenie dziecka tego nawyku jest dość trudne i wymaga czasu, ale jednym z elementów ,,terapii’’ jest sprawienie, że pokój dziecka będzie swoim wyglądem zachęcał malucha do przebywania i zasypiania w nim, a nie w sypialni rodziców.

Odpowiednia pościel umili dziecku czas w łóżku

pościel - psi patrolAby zachęcić dziecko do spędzania czasu i zasypiania w swoim pokoju można na przykład urządzić pokój tematycznie. Czyli zakupić takie elementy wystroju, które nawiązują do ulubionej postaci lub bajki dziecka. Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się gadżety związane z bajką Psi patrol. Można zachęcić dziecko do wieczornego zasypiania w łóżku na przykład kupując mu pościel – psi patrol. Dalej można przejść do innych etapów oduczania dziecka od nocnych wędrówek do łóżka rodziców. Podczas wieczornego rytuału dziecko szybciej zaśnie jeśli któryś z rodziców opowie mu bajkę na dobranoc. Istnieje szansa, że malec nie obudzi się już do rana i spokojnie prześpi noc w swoim łóżku. Często dziecku pomaga zaświecona lampka nocna. Jeśli dziecko mimo wszystko w środku nocy przebudza się i przenosi do sypialni rodziców to najlepszym rozwiązaniem jest początkowo rozmowa z dzieckiem. Może malec ma niepokojące sny, których się boi lub stresuje się jakąś sytuacją i przez to nie może spać. Jeśli natomiast dziecko niczego się nie obawia, a spanie z rodzicami jest po prostu jego nawykiem to niestety trzeba poświęcić swój sen. Za każdym razem kiedy dziecko przyjdzie do łóżka rodziców należy wstać i cierpliwie odprowadzić je do pokoju. Czasami w ciągu jednej nocy taka sytuacja może mieć miejsce nawet kilkanaście razy, ale trzeba być stanowczym.

W końcu dziecko przekona się, że jego wędrówki nie robią na rodzicach wrażenia. Będzie świadome, że niepotrzebnie wybiera się do sypialni rodziców bo i tak bardzo szybko zostanie oddelegowane. W takim wypadku zacznie spać z przyjemnością w swoim pokoju.