Pościel haftowana elementem wystroju sypialni

Posiadacze własnej sypialni czy kącika sypialnianego często zastanawiają się, jakie ozdoby czy elementy wystroju wnętrza dobrać, by czuć się w tym miejscu przyjemnie i komfortowo. Świetnym pomysłem może być odpowiednia wyjątkowa pościel haftowana. Choć hafty zapewne wielu z nas kojarzą się z wzorami kwiatowymi i cepelią, wcale nie musi tak być.

Rodzaje pościeli haftowanej

pościel haftowanaW sklepach mających w ofercie pościele często możemy spotkać także takie z haftami. Nie są to zawsze hafty kwiatowe czy tradycyjne wzory, nie raz widziałam już zabawne napisy czy obrazki wyhaftowane komputerowo. Pościel haftowana nie jest nudna i tradycyjna – wręcz przeciwnie, potrafi być nowoczesna i bardzo spersonalizowana. Materiał z którego wykonane są pościele nie ogranicza się do bawełny – może być to jedwab, połyskliwa tkanina czy nawet brokatowa. Wzory haftów, często bardzo nowoczesne i pasujące do nietuzinkowych wnętrz, mogą również być spersonalizowane. Firmy na zamówienie mogą wykonać na wybranym zestawie pościeli wybrane wzory haftów, na przykład z napisem podanym przez klienta czy jakimś obrazkiem. Spotkać można również zestawy dedykowane na specjalne okazje, na przykład ślubne – dla nowożeńców z zabawnymi podpisami, czy z okazji narodzin dziecka, z haftem z jego imieniem, datą narodzin. Właściwie często jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, gdyż nowoczesne maszyny umożliwiają wykonanie haftu w szerokiej palecie barw z zachowaniem dużej szczegółowości.

Pościele haftowane są niebagatelną ozdobą wielu sypialni. Odpowiednio dobrane do użytkujących je osób stają się nieodłącznym elementem codziennego wypoczynku, łącząc w wyjątkowy sposób funkcje ozdobne i użytkowe. Możliwość wykonania pościeli na zamówienie sprawia, że taki komplet stanowi świetny pomysł na oryginalny prezent.