Polecane gabinety trychologiczne

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o wizytach u trychologa. Popularność tej dziedziny medycyny rozwinęła się naprawdę niedawno, przez co obecnie przeżywamy naprawdę duży natłok gabinetów, w których odbywają się wizyty mające na celu diagnostykę problemów z włosami, a  także skórą głowy. Warto jednak wiedzieć, czym właściwie zajmuje się ten specjalista.

Czy warto korzystać z usług trychologa?

gabinet trychologicznyJak wspomniałam we wstępie, trycholog to lekarz, który zajmuje się schorzeniami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Zazwyczaj do trychologa zgłaszają się kobiety, które mają problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Warto jednak wiedzieć, że również panowie mogą przyjść do trychologa ze swoimi schorzeniami. Wizyta u specjalisty trwa zazwyczaj około pół godziny i jest odpłatna. Nie są to duże koszty, ale diagnostyka jest naprawdę dobra. Polecany gabinet trychologiczny wyposażony jest w niezbędny sprzęt wysokiej klasy, który pozwoli mu w profesjonalny sposób podejść do tematu. Do trychologa zgłaszać się powinny także osoby, które mają problemy z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, łuszczycą, łupieżem, a także wszystkimi innymi dolegliwościami, które nas niepokoją. Trycholog działa we współpracy z endokrynologiem i dietetykiem, dzięki czemu mamy kompleksową usługę, która pozwoli nam poprawić stan naszych włosów i skóry głowy. Specjalista może zalecić także badania krwi oraz odpowiednie preparaty suplementujące niezbędne minerały oraz witaminy.

Warto wiedzieć, że w zależności od naszych potrzeb czasem wystarczy jedna wizyta u tego specjalisty, a czasem istnieje konieczność odbycia serii wizyt, dzięki którym lekarz na bieżąco będzie mógł kontrolować efekty terapii. Myślę, że warto jest zdawać sobie sprawę z istnienia gabinetów trychologicznych oraz lekarzy specjalistów, którzy zajmują się tą dziedziną.