Polecana fizjoterapia w Poznaniu

Często używamy zamiennie określeń fizjoterapia i rehabilitacja. Należy jednak pamiętać, że nie są to pojęcia oznaczające to samo. Fizjoterapia jest jednym z elementów rehabilitacji. Oznacza przywracanie zdolności fizycznej dzięki zastosowaniu różnych źródeł energii: mechanicznej, elektrycznej, cieplnej czy też świetlnej.

Wskazania do fizjoterapii

fizjoterapia poznańJak wiadomo nie ma idealnego leku na wszystkie dolegliwości. Fizjoterapia jest wskazana dla osób, które doznały urazu czaszkowo-mózgowego, urazu rdzenia kręgowego, złamania kości czy też uszkodzenia stawów. Polecana jest również osobom borykającym się ze zwyrodnieniami stawów, bólami kręgosłupa czy też chorobami przewlekłymi przebiegającymi z postępującym pogorszeniem sprawności ruchowej. W powrocie do upragnionej aktywności ruchowej może z pewnością pomóc fizjoterapia Poznań jest miastem w którym pracuje wiele wybitnych fizjoterapeutów posiadających kierunkowe wykształcenie oraz długoletnie doświadczenie zawodowe. Profesjonalni fizjoterapeuci pomagają dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym. Dzięki systematycznym ćwiczeniom niwelują niedowłady oraz spastyczność mięśni. Służą pomocą pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Prowadzą szereg ćwiczeń, które w okresie remisji choroby zwiększają aktywność fizyczną chorych oraz pozwalają na powrót do dawnej aktywności. Zapobiegają również zanikom mięśniowym w okresach zaostrzeń choroby.

Korzyści wynikające z fizjoterapii są nieocenione. Zachowanie aktywności fizycznej pozwala na poprawę jakości życia oraz daje pacjentom coś niezwykle cennego, a mianowicie niezależność. Możliwość swobodnego poruszania się po mieszkaniu oraz uczestniczenia w życiu publicznym jest dla chorych szansą na poprawę jakości życia oraz ogromną mobilizacją do walki z chorobą.