Polacy wybierają swoje wino

 

W ostatnim czasie zapanowała szeroko reklamowana moda na zakup rodzimych produktów. Każdy chyba zna hasło cudze chwalicie a swego nie znacie. Okazało się, że w przypadku nas, Polaków takie stwierdzenie jest jak najbardziej adekwatne. Sprowadzaliśmy masowo wina z Francji, Hiszpanii czy Portugalii. Nie ufaliśmy polskim producentom myśląc, że ich produkty ustępują europejskim. Jak się okazało krajowi winiarze nie muszą bać się konkurencji z zachodu. 

Polskie wina podbijają świat

polskie winoSą różne rodzaje win i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Wiadomą sprawą bowiem jest iż każdy ma inny gust, smak. Nie do każdej potrawy pasuje wino słodkie, nie do każdej wytrawne. Jednak mamy coraz większość świadomość tego co pijemy i jak łączyć to z innymi rzeczami. Okazuje się bowiem, że polskie wino znajduje się wśród czołowych alkoholi wykonywanych z winogron w Europie. Niewiele osób wie, że tradycja wyrabiania tego napoju w naszym kraju sięga wielu lat i tak naprawdę nie jest to nic nowego. Szczególnie w okolicach województwa lubuskiego jest to bardzo dużo pól uprawnych winogron. Są to malownicze okolice znajdujące się z dala od głównych dróg, dzięki czemu owoc winogrona zawsze jest słodki i najwyższej jakości. Coraz więcej informacji można znaleźć na temat napojów wykonywanych w naszym kraju, jednak co ważniejsze wiele osób przekonuje się aby nie kupować innych win, lecz wspierać nasz rodzimy przemysł winiarski. Każdy producent jest zadowolony z takiego obrotu spraw.

Jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji to cieszyć się, że nasi rodacy nie tylko zaczynają rozumieć, że warto znać swoje krajowe produkty. Powinniśmy cieszyć się również z tego, że w niczym nie odstępujemy zachodnim koncernom, które na rynku utrzymują się już od bardzo wielu lat.