Oszczędne i efektywne ogrzewacze

 

Mycie się w zimnej wodzie nie należy do przyjemnych czynności, zwłaszcza zimową porą roku. Mieszkając w prywatnym domu, musimy samodzielnie zadbać o to, aby woda w łazienkowym kranie była ciepła. Istnieją na to dwa sposoby, możemy rozpalić w piecu centralnego ogrzewania lub zainstalować dobry ogrzewacz wody.

Elektryczne podgrzewacze pojemnościowe

podgrzewacz elektryczny pojemnościowyRozpalanie za każdym razem w piecu centralnego ogrzewania tylko po to, aby umyć dłonie w ciepłej wodzie się zwyczajnie nie opłaca. Podgrzewacz elektryczny pojemnościowy jest dużo lepszy, ponieważ jego obsługa nie wymaga od nas dużej uwagi, a także podgrzewanie wody wychodzi nam taniej, niż rozpalanie w piecu centralnego ogrzewania. Podgrzewacz zasilany jest prosto z sieci energii elektrycznej, więc wystarczy wpiąć jego kabel zasilający w pobliskie gniazdko, a rurki z wodą podłączyć do kranu. Tak podłączony podgrzewacz resztę pracy wykona za nas. Podgrzewacze pojemnościowe dostępne są w różnych rozmiarach, najpopularniejsze to podgrzewacze o pojemności od pięciu do dziesięciu litrów. Wewnątrz podgrzewacza znajdują się dwie grzałki o dość dużej mocy, więc pogrzanie wody zajmuje bardzo mało czasu, przy czym podgrzewać jest bardzo oszczędny, zużywa bardzo małą ilość energii elektrycznej. Podgrzewaczem sterujemy przy pomocy specjalnego panelu za pośrednictwem którego możemy ustawić temperaturę do której woda zostanie podgrzana przez podgrzewacz. Cały podgrzewacz wykonany jest w bardzo estetyczny sposób.

Kupno takiego podgrzewacza to inwestycja długoterminowa, ponieważ żywotność takiego podgrzewacza jest bardzo długa. Inwestujemy raz, a korzystamy przez wiele lat. Zakupu możemy dokonać przez internet lub w sklepie stacjonarnym z tego typu artykułami. Za podgrzewacz zapłacimy do trzystu złotych.