katering

Organizowanie wesel a katering

Praca przy organizowaniu wesel nie jest wcale wdzięcznym zajęciem. Musimy godzinami użerać się z niezadowolonymi klientami, zmieniać wszystko na ostatnią chwilę bo panna młoda tak chce i nieustanna walka o czas. Organizując takie wesele, czujemy się jakbyśmy sami byli jego członkami lub nawet panną lub panem młodym.

Czy katering na weselu to dobry pomysł?

kateringNiewątpliwie po to właśnie jest taki zawód, by wziąć na swoje barki wszystkie kłopoty związane z weselem. Sama rozmawiając z wieloma pannami młodymi, dochodzę do wniosku, że przygotowywanie wesela nie jest tak cudowne jak sobie zawsze małe dziewczynki marzą. Przychodzi szara rzeczywistość i wszystko spoczywa na naszej głowie. Sukienka, buty, makijaż czy fryzura. Bywa tak, że chodzimy kilkanaście razy na te usługi próbne przed naszym wyjątkowym dniem. Najgorszy zawsze jest jednak wybór sukni ślubnej i miejsca. Każda dobra restauracja jest praktycznie zarezerwowana na lata do przodu. Nawet zwykła sala weselna bywa kłopotem. Ludzie coraz częściej organizują wesela w zwykłych remizach czy na świeżym powietrzu. Zbyt dużo chętnych, zbyt mało obiektów weselnych. Nawet katering w najlepszych cenach z Trójmiasta nie przychodzi nam łatwo. Wiadomo, że jedzenie to jedna z najważniejszych rzeczy na weselu. Takie duże miasta jak Gdańsk, Warszawa czy Łódź, mają mnóstwo ofert kateringowych.

Jeśli jednak pochodzimy z mniejszej miejscowości, trudno będzie wbić się w terminy osób zajmujących się tym. Ślub to niestety nie tylko radość i szczęście. To długa droga i walka każdej panny młodej o ten jeden jedyny perfekcyjny dzień.