Opcja noclegowa z wyżywieniem się opłaca

  • Planujemy z chłopakiem wyjechać w październiku na wakacje. Będzie to doskonały moment, gdyż w kraju zacznie się jesień, a co za tym idzie zimno i słota, więc chętnie wypoczniemy gdzieś w ciepłych krajach. Przeglądamy już teraz oferty różnych biur podróży i zdumiewa nas tak duża różnorodność ofert. Ceny nie są też zazwyczaj wygórowane.

Wakacje z pełnym wyżywieniem

nocleg z wyżywieniemPrzyjęło się, że na wakacje wyjeżdża się latem. Tylko, że na świecie lato trwa w różnych miesiącach i w różnej długości. Planując więc wakacje zagraniczne wcale nie trzeba trzymać się ściśle tego, co dzieje się w Polsce. Ja wraz z chłopakiem na urlop wybieram się dopiero w październiku. Do września będziemy pełnymi garściami czerpać z uroków lata w naszym kraju. Kiedy natomiast tu zacznie się jesienna słota, wylecimy na jakieś dwa tygodnie w ciepłe kraje. Przeglądamy już teraz oferty, żeby mniej więcej zorientować się w cenach. Okazuje się, że bardzo opłacalny w większości ofert jest nocleg z wyżywieniem, zazwyczaj pełnym. Tak zwany pakiet all inclusive obejmuje otwarty bufet w określonych godzinach. Można z niego korzystać do woli i dzięki temu mocno zaoszczędzić na jedzeniu na mieście. Spędzając wakacje w Polsce również zazwyczaj wybieraliśmy opcje z wyżywieniem, jeżeli takowa była możliwa. Pozwala to zaoszczędzić czasu na zastanawianie się, gdzie można pójść na obiad. Można za to w pełni skoncentrować się na odpoczynku lub zwiedzaniu danego miejsca.

W tym roku, na przekór trendom, postanowiliśmy z chłopakiem wyjechać na wakacje dopiero w październiku. Kiedy zrobi się zimno w kraju, wylecimy w jakieś ciepłe miejsce. Przeglądając oferty stwierdziliśmy, że najbardziej dla nas opłacalną opcją będzie nocleg wraz z wyżywieniem i to raczej pełnym, żeby nie martwić się o to w czasie wypoczynku.