Opakowania kartonowe do pizzy są istotnym elementem

Powiadają, że diabeł tkwi w szczegółach i ja się z tym zgadzam w stu procentach. Jeśli chodzi o biznes – to uważam, że pieniądze można zrobić wtedy kiedy liczy się każdy grosz. Oczywiście na początku. Gdy mój mój chciał zamknąć swoją pizzerię, bo nie przynosiła zysków, choć miał klientów, powiedziałam, żeby się wstrzymał.

Zmiana producenta opakowań utrzymała nas na rynku

producent opakowań kartonowych do pizzyWiedziałam, że trzeba obciąć koszty. Na pewno nie jedzenia i nie pracowników. Pudełka kartonowe na pizze i opakowania na sosy. Wzięłam je na pierwszy rzut. Powiedziałam, że jeśli da się zaoszczędzić na tych opakowaniach jakieś dwadzieścia pięć procent to szukamy oszczędności dalej. Jeśli nie to zamykamy biznes. Opakowanie kartonowe na pizzę musi być dobrej jakości, więc nie chciałam szukać tylko taniego producenta. Szybko by się nam to odbiło czkawką. Opakowania musiały być porządne, ale tańsze. Wpisałam zatem hasło: producent opakowań kartonowych do pizzy i szukałam wyników na całą Polskę. Z wyników wybrałam kilka i zaczęłam telefonować. Czy jest możliwa negocjacja cen opakowań? Czy opakowania kartonowe nie odkształcają się? Czy możemy u Was zamówić coś jeszcze co zwiększy kwotę rabatu? Produkcja to miejsce bez pośredników – najlepiej obniżać koszty tu. Oczywiście nie za wszelką cenę. Każdy wie, że zimna pizza jest do niczego. Pizza w mokrym pudełku też jest nie do przyjęcia. Opakowanie kartonowe dostosować do pizzy czy pizzę do pudełka i zastosować chwyt marketingowy robiąc większą pizzę? Ostatecznie, przy zmianie producenta, zaoszczędziliśmy te dwadzieścia pięć procent.

Tak też udało się zrobić z rachunkiem na prąd w lokalu i przyprawami, które zaczęliśmy kupować hurtem. Podkręcaliśmy całość estetycznie, zaproponowaliśmy program lojalnościowy i sytuacja zmieniła się na o wiele lepszą. I tak jest do dziś.