Odboje przemysłowe w magazynach

Aby móc się poruszać w pracy wózkiem widłowym, trzeba mieć odpowiednie uprawnienie i cenne doświadczenie. Najczęściej w dużych halach magazynowych pracownicy przewożą towar na takich pojazdach. Aby nie uszkodzić niczego w trakcie manewrów, w magazynie są zastosowane specjalne zabezpieczenia.

Jak wyglądają popularne odboje?

odbojnice przemysłoweIstnieje wiele sposób na zabezpieczenie wnętrza hali magazynowej przed uszkodzeniami w wyniku nieuwagi pracowników, albo po prostu jej użytkowania. Najczęściej są stosowane odbojnice przemysłowe, bo to najtańszy i najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie kosztów napraw w firmie. Tak naprawdę odbojnice możemy zastosować także na zewnątrz budynku, w miejscach, które są narażone na częste uszkodzenia. Są one stosowane także na stacjach benzynowych. Do najczęściej wykorzystywanych odbojnic należą modele liniowe w postaci niskich barierek, słupowe, które mają na celu zabezpieczenie wąskiego wjazdu przed zderzeniem z samochodami wjeżdżającymi. Ponieważ są one wykonane w kolorze żółtym i mają ukośne, lub poprzeczne czarne pasy, to są dobrze widoczne z daleka. Odbojnice wózkowe są doskonałe w magazynach w celu wytyczenia drogi wózkom widłowym, gdyż są to dość grube rurki zamontowane na specjalnych podkładkach. Także odbojnice narożne mają szerokie zastosowanie i bardzo często zabezpieczają rogi budynku, lub regałów z materiałami. Wiszące modele mają za zadanie nie dopuścić do wjazdu na halę zbyt wysokiemu pojazdowi, bo może to grozić katastrofą budowlaną. W zastosowaniu znajdziemy też gumowe i plastikowe odbojnice.

Każdy rodzaj odbojów ma nieco inne przeznaczenie. Różne materiały z jakich są one wykonane pozwalają je dopasować do własnych potrzeb w zakładzie pracy. Odbojnice są stałym elementem każdej hali magazynowej, bo znacznie zmniejszają koszty i zwiększają bezpieczeństwo.