Niezwykle ważna pompa wspomagania Peugeot

 

Do sprawnego działania układu kierowniczego samochodów potrzebna jest idealnie pracująca pompa wspomagania. Jest ona głównym elementem tego układu w pojazdach. Prawidłowe działanie wspomagania kierownicy bardzo ułatwia manewrowanie samochodem i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Działanie pompy wspomagania układu kierowniczego Peugeot

pompa wspomagania peugeot

  • Odpowiednio napędzana pompa paskiem służy do tłoczenia płynu do przekładni kierownicy i umożliwia manewrowanie nią. Awarię pompy wspomagania jest łatwo zaobserwować gdyż pojawiają się wycieki płynu oraz występuje specyficzny dźwięk występujący przy skręcaniu kołami. Sam układ wspomagania się zacina i nie działa prawidłowo. Objawia się to koniecznością użycia większej siły przy próbie skręcania pojazdem. Dzięki wbudowanej kontrolce łatwo upewnimy się co do uszkodzenia urządzenia układu wspomagania, gdyż zapali się na czerwono. Zdarza się również, że wspomaganie całkowicie znika. Wtedy pompa została uszkodzona przez zatarcie lub zerwanie paka klinowego, który ją napędza. Jest wiele części dostępnych do zakupu i wymiany pompy. Zakłady naprawcze sugerują się dokumentacjami technicznymi tego urządzenia i twierdzą, że pompa wspomagania Peugeot idealnie nadaje się również do innych samochodów między innymi do Citroen. Jest to sporym ułatwieniem w dostępności i wyborze części samochodowych oraz wpływa na zmniejszenie ich ceny.

Awaria pompy wspomagania generuje również inne koszty związane ze skontrolowaniem stanu paska napędowego oraz wszystkich przewodów elastycznych występujących w układzie wspomagania. Warto jest je też wymienić, aby pasowały do nowej pompy i dawały poczucie bezpieczeństwa. Po zakończeniu wszystkich napraw należy przeprowadzić jazdę próbną, aby upewnić się, że awaria została usunięta i samochód jest całkowicie sprawny.