Neutralne zabawki dla najmłodszych

Pomysł na prezent może okazać się sporym kłopotem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o najmłodszych. Ja mając sporo dzieci w rodzinie borykałam się z tym problemem przy każdej możliwej okazji. Z ubrankami nigdy nie trafiałam z odpowiednim rozmiarem. Tak samo działo się z akcesoriami. Zabawki przeznaczone do różnego rodzaju aktywności również nie były wystarczająco uniwersalne.

Stawiałam na eko rozwiązania 

eko zabawki drewnianeNawet uwarunkowanie od płci bywało kłopotliwe. Czym innym zajmowali się chłopcy, a czym innym małe dziewczynki. Szukając rozwiązania w końcu natrafiłam na eko zabawki drewniane. Gdy przyjrzałam się tym rzeczom dowiedziałam się, że są wykonywane ręcznie. Ich wygląd jest przyjazny, a funkcjonalność również urozmaicona. Na dodatek nie trzeba było kierować się płcią dziecka. Zabawki drewniane były przeznaczone zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki temu nie musiałam zastanawiać się nad wyborem. Ich cena również nie była wygórowana. Sklepu stawiały na ten produkt, ponieważ był w czymś sam raz. Gdy zaczęłam obdarowywać nimi dzieci w swojej rodzinie zauważyłam uśmiech na ich twarzy. Zabawki z drewna stały się elementem ich zabaw. Na dodatek były na tyle atrakcyjne, że na każdą okazję chciały od cioci kolejny model. Ja będąc świadomym konsumentem wybierałam je również ze względu na ich wykonanie. Eko było wyjątkowo modne w dzisiejszych czasach ale nie o to w tym wszystkim chodziło.

Zależało mi na czymś co nie działa negatywnie na naszą planetę. Miałam dosyć nabywania przedmiotów, których rozkład trwał setki lat. Drewno było naturalne, a jego rozkładanie nie było obciążające dla gleby i atmosfery. Dla osób, które pragną żyć według ustalonych zasad jest to jak najbardziej doskonały wybór. Chyba każdy ma prawo decydować jakim chce być człowiekiem.