Nasz sposób na naukę włoskiego

Odwiedziła mnie wczoraj moja przyjaciółka. Poinformowała mnie, że zamierza uczyć się języka włoskiego. Obejrzała ostatnio film w tym języku i tak jej się spodobała melodyjność jego wymowy , że postanowiła sama mówić po włosku. Przyszła po poradę gdzie moim zdaniem najlepiej i najszybciej przyswoi nowy język.

Poznaj włoski na włoskim kursie

kursy włoskiego we włoszechIstnieje oczywiście wiele form nauki języka obcego. W dzisiejszych czasach jest boom na języki obce więc z dostępnością materiałów edukacyjnych nie będzie problemu. Najważniejsze to wybrać taki sposób nauki, który będzie przynosił efekty. Pierwszą moją myślą było – musisz zapisać się na kurs do szkoły językowej. Najlepiej wybrać taką, gdzie lekcje prowadzi native speaker. Takich placówek jest u nas w mieście wiele, trzeba tylko przejrzeć ich oferty i coś wybrać. Jednak po chwili przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Najlepszym sposobem nauki były by kursy włoskiego we Włoszech. Można wtedy połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie dość, że uczysz się języka to jeszcze korzystasz z uroków tego pięknego kraju. Poznajesz nowych ludzi, ich kulturę, kuchnię, historię. Zanim się obejrzysz, już opanujesz język w sposób komunikatywny. Zajęcie prowadzą rodowici włosi przez co można posłuchać pięknego akcentu. Mojej koleżance bardzo spodobał się ten pomysł, ponieważ w sumie od dawna planowała pojechać na urlop a tak połączyłaby dwie rzeczy razem. Zaczęłyśmy szukać i znalazłyśmy ciekawą ofertę takiego zagranicznego kursu.

Odbywałby się w pięknie położonej miejscowości. Do południa zajęcia a po południu czas wolny. Można pozwiedzać piękne krajobrazy lub poleżeć nad basenem. Gdy przejrzałam ofertę to sama zaczęłam się zastanawiać, czy nie wybrać się na ten wyjazd razem z moją przyjaciółką. Mogłaby to być taka nasza włoska przygoda.