Najlepsze rozwiązania krawieckie

 

W dzisiejszych czasach łatwo zaobserwować najróżniejsze anomalia modowe. Niektóre spośród nich wytyczane są kreatywnością i pomysłowością projektantów, jednak większość jest przystosowana do ulepszeń i ułatwień w naszej garderobie. Dla większości z nas nie ważny jaki kolor lub jaki fason mają zimowe spodnie do póki są ciepłe.

Jak moda wyglądałaby bez taśm suwakowych

taśmy suwakoweOdkąd tylko sięga się pamięcią w jakiś sposób ludzie łączyli poły swoich okryć. Od sznurówek, po ćwieki, aż do guzików wymyślano coraz to lepsze i praktyczniejsze rozwiązania dotyczące wiązań ubrań. Aż któregoś razu ktoś wpadł na pomysł by zastosować taśmy suwakowe. Jak się okazało pomysł ten nie tylko szybko się sprawdził ale również jest z powodzeniem wykorzystywany po dziś dzień. Taśmy suwakowe są pod wieloma względami lepsze od innych rozwiązań. Przede wszystkim w ubraniach zimowych nie przepuszczają tak dużo zimnego powietrza. Można by rzec, że przestrzenie, przez które może wpaść jakiekolwiek inne powietrze jest tak znikomo małe, że idealnie sprawdza się w kurtkach zimowych. Kolejnym i chyba najważniejszym elementem świadczącym o mocnej przewadze taśmy suwakowe nad guzikami jest szybkość ich zakładania i  zdejmowania. W dzisiejszych czasach, gdzie ludzie wciąż dokądś pędzą, docenia się każdą zaoszczędzoną minutę. A jak łatwo się domyśleć taśmy suwakowe to oszczędność wielu minut, bo przecież szybciej rozepniemy zamek niż każdy guzik po kolei.

Zawsze gdy ktoś odnajduje jakieś niecodzienne rozwiązanie czy to modowe czy inne, większość jest dość sceptyczna. Jednak nie ma większego entuzjasty na otwartość na takie rozwiązania jak praktyczność i niska cena. Jeśli więc szewc jest w stanie oddać nam buty, które są wygodne, pasują do wszystkiego i za niewielkie pieniądze, to oczywiste, że nie będziemy szukać nigdzie indziej.