Najlepsza karma bezzbożowa dla psa

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o zwierzęta. Mieszkają razem z nami i są tratowane jak rodzina. Z pewnością ma to bardzo duży wpływ na ich rozwój. Szczęśliwe zwierzęta potrafią w bardzo piękny sposób odwdzięczać się swoim właścicielom. Czasem psy tak samo jako ludzie mogą mieć jakieś problemy zdrowotne. Warto zadbać o ich prawidłowe odżywianie.

Kiedy należy podać psu karmę bezzbożową?

karma bezzbożowa dla psaNie tylko ludzie mogą zmagać się z różnymi alergiami. Domowe zwierzęta także mogą paść ich ofiarą. Warto kontrolować stan zdrowia swojego czworonoga, aby w razie konieczności podjąć stosowne działania. W przypadku psów pierwszymi objawami alergii będą przede wszystkim zaczerwienienie występujące na głowie, w okolicy oczu i uszu. Pojawiać mogą się także bąble, które będą zwierzaka bardzo denerwować. Jeśli zauważymy, że po niedługim czasie od posiłku pies nadmiernie drapie się i jest niespokojny, powinniśmy udać się do weterynarza, aby sprawdził, co się dokładnie dzieje. Warto wykonać także specjalistyczne badania, które pozwolą potwierdzić alergię pokarmową. Karma bezzbożowa dla psa przeznaczona jest dla tych czworonogów, które mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Pozbawiona jest one alergenów, a w szczególności zbóż, które przez wielu psów są źle tolerowane. Natomiast bogata jest w białko zwierzęce, mikro i makroelementy takie jak wapń, fosfor i kwasu tłuszczowego omega trzy i sześć. Ważna jest także dieta bogata nie tylko w produkty mięsne. Psy w trakcie udomowienia przystosowały się doskonale do trawienia białek roślinnych, dlatego można wybrać karmę zwierającą również ryż i kukurydzę.

Jeśli posiadamy w domu psa, powinniśmy zadbać także o jego prawidłowe odżywianie. Mitem jest to, że obojętne jest to, co pies zje. Jego układ pokarmowy może być równie wrażliwy jak u człowieka. Jeśli zatem nasz czworonożny przyjaciel ma być długo zdrowy, powinniśmy zakupić dla niego karmę, która nie zwiera zbóż i nie powoduje uczuleń. Dzięki temu na pewno będzie szczęśliwy i właściwie odżywiony.