Najczęstsze zaburzenia seksualne

Wielu rodziców nie rozmawia ze swoimi dziećmi o ich ciałach i o seksualności, ponieważ się wstydzą, lub jest to dla nich temat tabu. Na nasze życie seksualne wpływa wiele czynników z życia codziennego, które mogą je znacznie ograniczać.

Jakich najwięcej występuje zaburzeń seksualnych?

zaburzenia seksualne małopolskaTłumienie popędu seksualnego może mieć bardzo nieprzyjemne skutki w dorosłym życiu. Jesteśmy istotami seksualnymi i zaspokajanie popędu jest czymś naturalnym. Kiedy w tym obszarze zaczynają się pojawiać problemy, to należy jak najszybciej szukać pomocy u specjalisty. Jeżeli występują u nas różnego rodzaju zaburzenia seksualne małopolska jest województwem, w którym znajdziemy dobrego seksuologa. Jest to specjalista od wszelkich zaburzeń na tle naszej seksualności. Zgłaszają się do niego pacjenci obu płci, ponieważ psychologiczne i fizyczne dysfunkcje dotyczą mężczyzn i kobiet. Mężczyźni najczęściej zgłaszają się z utratą, osłabieniem, lub nadmiernym popędem seksualnym, czy zaburzoną erekcją. Natomiast kobiety skarżą się na suchość w pochwie, lub ból podczas stosunku. Obie płcie mogą mieć zaburzenia identyfikacji płciowej, lub mieć pewne parafilie. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, a stres towarzyszy nam przez cały czas, dlatego często jest to przyczyną problemów w łóżku wielu par. Niekiedy wystarczy relaks, zmiana diety, aby na nowo cieszyć się bujnym życiem seksualnym, ale innym razem potrzebna jest skuteczna terapia, dzięki której pacjent dojdzie do źródła problemu i sam będzie mógł go pokonać.

Zaburzeń seksualnych jest znacznie więcej, jednak tylko seksuolog jest w stanie je zdiagnozować i dobrać odpowiednią terapię leczniczą. Kiedy pojawia się problem, to nie warto zbyt długo zwlekać, bo może to negatywnie wpłynąć na nasz związek, lub relacje z przeciwną płcią.